گوشی

رونمایی آیفون ۱۲ / نمایشگرهای مبتنی بر طراحی CAD ، صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز و دوربین با زوم ۳ برابر

رونمایی آیفون 12 / نمایشگرهای مبتنی بر طراحی CAD ، صفحه نمایش 120 هرتز و دوربین با زوم 3 برابر
نوشته شده توسط amir

طرح های جدید CAD برای سری آیفون ۱۲ منتشر شده است که اجازه می دهد رندرهای سه بعدی دقیق ایجاد کنند. این طرح ها نشان می دهند که پرچمداران جدید iOS دارای طراحی شبیه سری Pro با لبه های مربعی هستند.

ویژگی ای که در طرح های قبلی وجود داشت یک اتصال دهنده زیبا بود (مانند iPad) که در آخرین نسخه حذف شده است، اما احتمالا اپل آن را به عنوان آپشنی برای آیفون های کم مصرف در آینده نگه می دارد.

آیفون 12

همچنین ابعاد اصلاح شده آیفون ۱۲ با اندازه ۵٫۴ اینچ نشان می دهد که این گوشی کوچکتر از حد انتظار خواهد بود و پیش بینی می شود که تقریباً به اندازه آیفون SE جدید باشد (که دارای صفحه نمایش ۴٫۷ اینچی با نسبت ابعاد ۱۶:۹ است).

سری iPhone 12 Pro رنگ جدیدی به نام آبی دریایی را خواهد داشت که جایگزین نسل ۱۱ با رنگ سبز چمنی خواهد شد.
قاب پشتی گوشی هنوز هم حالت مات دارد زیرا کار بسیار خوبی برای برطرف کردن اثر انگشت است.

صفحه نمایش های موجود در آیفون ۱۲ کاملاً بازسازی خواهند شد. هر چهار مدل دارای صفحه نمایش OLED و باریک تر نسبت به قبل را خواهند داشت، سری Pro حتی سرعت رفرش ۱۲۰ هرتز را دارا خواهد بود ( آپشنی که iPad Pro برای مدتی ارائه کرد).

علاوه بر صفحه نمایش ، دوربین پشت، از عوامل اصلی تمایز بین دو نسخه آیفون ۱۲ پرو و مدل های دیگر خواهد بود.
گوشی های سری Pro دارای سنسور LiDAR هستند که به مواردی مانند فوکوس خودکار سریعتر (۲-۳ برابر سریعتر از آنچه که اکنون داریم) کمک می کند و همچنین دارای حالت پرتره برای فیلم ها هستند.

گفته می شود که آزمایشات سنسور ۶۴MP مهندسان اپل را راضی نمی کند، بنابراین به سنسور ۱۲MP روی آورده که یک سنسور بزرگتر ، با چندین پیشرفت برای حالت شب می باشد.

دوربین تله فوتو نیز منحصر به فرد برای سری Pro خواهد بود که دارای حداکثر ۳ برابر بزرگنمایی خواهد بود (سری ۱۱ تا ۲ برابر بزرگنمایی داشتند) و از حالت شب نیز پشتیبانی می کنند. گفته می شود اپل در حال طراحی دوربین های پریسکوپ ( دوربین زیر آب مخصوص مشاهده اشیا روی سطح آب ) است ، اما این اتفاق امسال رخ نخواهد داد.

سری pro آیفون 12

این گوشی ها با چهار مدل آیفون ۱۲ (۵٫۴ اینچ) ، آیفون ۱۲ مکس (یا شاید ۱۲ پلاس ، ۶٫۱ اینچ) ، آیفون ۱۲ پرو (۶٫۱ اینچ) و آیفون ۱۲ پرو مکس (۶٫۷ اینچ) معرفی می شوند.

قیمت گذاری این گوشی ها جالب توجه است، پایه قیمت آیفون ۱۲ با ۶۵۰ دلار شروع می شود، یعنی ۵۰ دلار کمتر از آیفون ۱۱ که صفحه نمایش LCD و اتصال ۴G دارد در صورتی که هر چهار مدل آیفون ۱۲ از اتصال ۵G برخوردار هستند.

نمایشگرهای ProMotion برای این گوشی ها هنوز قطعی نیستند چرا که مهندسان اپل در تلاش برای بهینه سازی آن جهت سوئیچ خودکار به ۶۰Hz زمانی که نیازی به ۱۲۰Hz نیست به منظور صرفه جویی در باتری هستند.

منبع : gsmarena

درباره نویسنده

amir

دیدگاهتان را بنویسید