فناوری گوشی

شارژ سریع Quick Charge 5 شرکت کوالکام تنها در ۵ دقیقه تلفن شما را ۵۰ درصد شارژ می کند

شارژ سریع Quick Charge 5 شرکت کوالکام تنها در 5 دقیقه تلفن شما را 50 درصد شارژ می کند
نوشته شده توسط amir

کمی بیشتر از سه سال پس از اعلام +Quick Charge 4 ، سرانجام کوالکام تکنولوژی شارژ سریع Quick Charge 5 را معرفی کرد . استاندارد شارژ نسل جدید که می تواند دستگاه شما را در مدت زمان چند دقیقه شارژ کند.
انتظار می رود که استاندارد جدید طی چند ماه آینده در تلفن های هوشمند گنجانده شود و لوازم جانبی نیز به مرور از آن پشتیبانی می کنند.

Quick Charge 5 مزایایی را نسبت به نسخه های قبلی شارژ سریع ارائه می دهد. طبق گفته کوالکام ، نسل پنجم شارژ سریع اولین استاندارد شارژ برای پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ وات برق برای تلفن های هوشمند است.

بنابراین اگر از یک شارژر Quick Charge 5 سازگار با تلفن استفاده می کنید ، باید تنها در مدت ۵ دقیقه شارژ تلفن خود را از ۰ تا ۵۰ درصد برسانید و در حدود ۱۵ دقیقه شارژ تلفن خود را به ۱۰۰ درصد برسانید.

ای روچ ، معاون رئیس مدیریت محصولات کوالکام گفت : Quick Charge 5 ، سریعترین و روان ترین روش شارژ ما ، مصرف کنندگان را قادر می سازد برای مدت زمان طولانی تری از تجهیزات خود استفاده کنند بدون اینکه نگرانی در مورد زمان لازم برای شارژ مجدد داشته باشند.
ما مفتخریم كه سبد فناوری خود را گسترش داده و شارژ با توان بالای ۱۰۰W را به عنوان یک واقعیت تجاری در دسترس قرار دهیم.

کوالکام می گوید که استاندارد جدید ۷۰ درصد قوی تر و کارآمدتر از Quick Charge 4 است و ۱۰ برابر سریعتر از Quick Charge 1 شارژ می کند. این در حالی است که این استاندارد ۱۰ درجه سانتیگراد خنک تر از Quick Charge 4 است.

Quick Charge 5 سازگار با نسخه های قبلی است. بنابراین اگر از این شارژر برای تلفنی که از Quick Charge 3 پشتیبانی می کند استفاده کنید، اطمینان داشته باشید که شما همچنان همان سرعت شارژ سریع نسل ۳ را در آن دستگاه دریافت خواهید کرد.

استاندارد جدید توسط اسنپدراگون ۸۶۵ و اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس پشتیبانی می شود ، اما تولید کنندگان برای استفاده از آن باید این تکنولوژی را برای دستگاه های خود پیاده سازی کنند.
به عبارت دیگر ، فقط به این دلیل که تلفنی با اسنپدراگون ۸۶۵ دارید ، بدان معنا نیست که می توانید از Quick Charge 5 استفاده کنید.

باید صبر کنیم و ببینیم که چقدر طول می کشد تا Quick Charge 5 در مقیاس گسترده به بازار عرضه گردد.
شرکت شیائومی گفته که قصد دارد از استاندارد جدید پشتیبانی کند ، اما هنوز مشخص نشده که چه زمانی این کار را انجام خواهد داد.
حتی هنگامی که تلفن ها از این استاندارد پشتیبانی کنند ، ممکن است کمی زمان ببرد تا تولید کنندگان لوازم جانبی آن را تولید و عرضه کنند.

منبع: DigitalTrends

درباره نویسنده

amir

دیدگاهتان را بنویسید