نجوم

برنامه نوکیا برای ساخت اولین شبکه تلفن همراه در ماه

ناسا قصد دارد روشی کارآمد و قابل اعتماد را برای برقراری ارتباط بین فضانوردان در ماه ایجاد کند. برای تحقق این امر ، آژانس فضایی برای ایجاد اولین شبکه تلفن همراه در ماه به نوکیا روی آورده و 14.1 میلیون دلار بودجه برای ارائه 4G در ماه به شرکت فنلاندی اختصاص داده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه بباشید.

 

نوکیا امروز جزئیات بیشتری را در مورد این پروژه اعلام کرده است. این شرکت زمینه را برای حضور پایدار انسان در سطح ماه فراهم می کند. این شرکت خاطرنشان کرد که استقرار اولین سیستم ارتباطی LTE / 4G در فضا برای برنامه Artemis ناسا ، که به دنبال ایجاد حضور پایدار انسان در ماه تا سال 2030 است ، بسیار حیاتی خواهد بود.

در این اطلاعیه آمده است: اولین شبکه تلفن همراه در ماه قابلیت های مهم ارتباطی را برای بسیاری از برنامه های مختلف انتقال داده از جمله توابع حیاتی، كنترل از راه دور مریخ نوردهای ماه، ناوبری در زمان واقعی و پخش فیلم با وضوح بالا فراهم می كند.

نوکیا گفت که راه حل آن “فوق فشرده ، کم مصرف و تمرکز بر LTE” خواهد بود و در اواخر سال 2022 روی ماه مستقر خواهد شد. این شرکت قصد دارد سیستم ارتباطات بی سیم خود را در سطح ماه با مشارکت Intuitive Machines ، یک شرکت طراحی فضاپیمای خصوصی مستقر در تگزاس برقرار کند.

نوکیا خاطرنشان کرد: پس از تحویل ، شبکه به طور خودکار پیکربندی می شود و اولین سیستم ارتباطی LTE را در ماه ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا