از جدید ترین خودروی برقی SUV بی ام و BMW iX3 رونمایی شد.

بی ام و از اولین خودروی تمام برقی SUV خود به نام BMW iX3 رونمایی کرد. این شرکت آلمانی در طراحی جدید خود iX3 را روانه بازار جهانی نمود.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

BMW iX3 خودرو، یک SUV تمام برقی BEV ساخت مونیخ آلمان با داشتن نسل پنجم eDrive و با بدنه X3 کمی اصلاح شده است.

اطلاعات بیشتر در مورد BMW X3

در زیر نگاهی اجمالی به مشخصات بی ام و iX3 میپردازیم.

این اولین باری است که یک BMW با پیشرانه های پلاگین هیبریدBEV ، PHEV، بنزین یا دیزل تولید می شود چیزی که مونیخ با شور و هیجان در تلاش است تا تولید جدید خود را جهانی نماید.

iX3 مبتنی بر فناوری eDrive است که در ابتدا در i3 ارائه شد. تراکم باتری افزایش یافته و ظرفیت شارژ بهتر شده است، در حالی که موتور و الکترونیک قدرت نیز از 7 سال گارانتی برخوردار می باشد.

این قدرت بیشتر در iX3 به معنای 282 اسب بخار، گشتاور 295 پوند فوت، حداقل سرعت 62 مایل در ساعت و حداکثر سرعت 112 مایل در ساعت است. iX3 با یک باتری 80 کیلووات ساعتی که 74 کیلو وات ساعت آن استفاده می شود.

وقتی نوبت به شارژ AC می رسد، شارژ سه فاز تا 11 کیلووات در دسترس است، در حالی که شارژ سریع DC تا 150 کیلووات به این معنی است که باتری 400 ولت در مدت زمان 34 دقیقه از 0 تا 80٪ ظرفیت شارژ می شود.

قیمت ها و مشخصات

در زیر به طور مختصر به بیان مشخصات فنی و قیمت این نوع خودرو می پردازیم

  • قیمت ابتدایی40000 پوند
  • سقف پارانوم
  • صفحه نمایش جلو 12اینچ
  • نمایشگر عقب 10 اینچ
  • کمترین صدای موتوری
  • تولید در رنگ های متنوع

بی ام و همچنین بیان داشته است این سیستم  که 30٪ قدرت بیشتری نسبت به مدل های موجود در خودروی برقی SUV دارد در آینده به iX5 مجهز می شود. در عرض 10 دقیقه می توانید 62 مایل برد را شارژ کنید.

این محصول در چین و انگلستان ساخته می شود و تحویل آن در تابستان سال 2021 آغاز می شود. BMW iX3 با دو مدل موجود: نسخه برتر با قیمت 61،900 پوند و نسخه برتر Premier با 3000 پوند بیشتر.

درب عقب مجهز به سیستم تعلیق تطبیقی ​​، سقف پانوراما، صفحه نمایشگر دیجیتال 12.3 اینچی و صفحه نمایش سرگرمی مانیتور عقب 10.25 اینچی با پشتیبانی از BMW Live Cockpit Professional، Apple CarPlay و Android Auto است.

البته، این دامنه به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما با بالا بردن سیستم بازسازی کنترل شده توسط کاربر با انتخاب تنظیمات کم، متوسط و زیاد، می توان آن را در قسمت انتهایی خود قرار داد.

 


منبع: carmagazine

خروج از نسخه موبایل