خودروفناوری

تراکتور برقی eUtility که توسط باتری تأمین می شود نه سوخت دیزل

اگر یک کشاورز بودید، آیا ترجیح نمی دادید به جای استفاده از سوخت محدود دیزل ، تراکتور خود را فقط شارژ کنید و بدون سوخت دیزلی از آن استفاده کنید؟ این دقیقاً همان دلیلی است که تراکتور برقی eUtility برای ورود به بازار طراحی شده است. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

تراکتور برقی eUtility توسط شرکت استارتاپ Solectrac مستقر در کالیفرنیا طراحی شده است. این تراکتور برقی معادل یک تراکتور دیزل 40 اسب بخار بوده که صرفاً توسط یک باتری 28 کیلو وات ساعتی از جنس فسفات آهن لیتیوم داخلی شارژ می گردد.

گزارش شده است که با یک بار شارژ کامل این باتری، به مدت چهار تا هشت ساعت می توان از آن استفاده نمود. نکته جالب اینجاست که با نصب یک باتری اضافی بر روی این تراکتور، این رقم به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

با استفاده از یک سیستم شارژ استاندارد، eUtility برای شارژ کامل باید یک شب به برق متصل شود اما اگر از یک سیستم شارژ سریع استفاده شود، می توان فقط در مدت سه ساعت به شارژ 80 درصدی رسید. طبق گفته این شرکت ، باتری eUtility باید در کل توانایی 3500 سیکل شارژ / دشارژ داشته باشد.

تراکتور برقی eUtility که توسط باتری تأمین می شود نه سوخت دیزل
تراکتور برقی eUtility که توسط باتری تأمین می شود نه سوخت دیزل

اتصال عقب eUtility با تمام ابزارهای استاندارد سازگار است به استثنای مواردی که به هیدرولیک نیاز دارند. طبق گفته طراحان این تراکتور در صورت خرید پمپ هیدرولیک به صورت اختیاری، موارد ذکر شده نیز قابل استفاده خواهند بود.

یک لودر جلو قابل حمل 1000 پوندی (454 کیلوگرم) نیز در این تراکتور گنجانده شده است.

وزن کل تراکتور بدون سوخت دیزلی ، 4400 پوند (1،996 کیلوگرم) است و حداکثر سرعت آن 25 مایل در ساعت (40 کیلومتر در ساعت) است و می تواند با فاصله 12 یا 18 اینچی (305 یا 457 میلی متر) از زمین کار کند. قیمت پایه آن 45000 دلار آمریکا در نظر گرفته شده است.

منبع  »  NewAtlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا