معرفی خودرو شاستی بلند Dodge Durango SRT Hellcat

داج (Dodge) یک مارک اتومبیل آمریکایی است که توسط FCA US LLC تولید شده و در اوبرن هیلز ، میشیگان مستقر است. وسایل نقلیه دوج در حال حاضر شامل اتومبیل های عملکردی هستند. محصول جدید این شرکت یعنی داج دورانگو SRT هلکت (Dodge Durango SRT Hellcat) به نوبه خود یک خودرو شاستی بلند بی رحم است که نبض دیجیتال به بررسی ایم ماشین می پردازد.

داج دورانگو SRT هلکت (Dodge Durango SRT Hellcat) حتی در نسخه استاندارد کارخانه‌ای نیز هیولایی بی‌رحم است. در واقع این خودرو با قدرت ۷۱۰ اسب بخاری و گشتاور ۸۷۵ نیوتون متری عنوان قوی‌ترین شاسی‌بلند تولیدی دنیا را یدک می‌کشد. البته قیمت پایه ۸۰,۹۹۵ دلاری باعث می‌شود دورانگو هلکت خودروی ارزان ‌قیمتی نباشد اما می‌دانیم که بسیاری از مشتریان با علاقه زیادی حاضر به پرداخت این مبلغ هستند.

اینجاست که هنسی پرفورمنس وارد میدان شده و حتی قدرت بیشتری را عرضه می‌کند. این تیونر مشهور اعلام کرده پکیج ارتقای HPE1000 سوپرشارژر خود را برای این شاسی‌بلند ارائه می‌کند. این موضوع واقعاً جای تعجبی ندارد زیرا قبلاً پکیج‌هایی برای چارجر و چلنجر نیز ارائه شده و جیپ گرند چروکی تراک هاوک نیز از تغییرات هنسی در امان نبوده است.

انتظار می‌رود قدرت قوی‌ترین نسخه تیون شده از این اتومبیل آمریکایی به ۱۰۱۲ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۳۱۴ نیوتون متر برسد که همین امر باعث می‌شود دورانگو هلکت در رده‌ی گرند چروکی تراک هاوک قرار گیرد. شاسی‌بلند تیون شده جیپ شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت باورنکردنی ۲.۶ ثانیه‌ای داشته و ما به شدت مشتاق دیدن عملکرد دورانگو هلکت نیز هستیم.

ذکر این نکته مهم است که هنسی حتی کیت قوی‌تری برای گرند چروکی تراک هاوک تدارک دیده و این کیت می‌تواند قدرت پیشرانه را به ۱۲۰۰ اسب بخار نیز برساند. فعلاً هنسی نگفته که آیا پکیج HPE1200 خود را برای دورانگو هلکت نیز ارائه خواهد کرد یا خیر.

خودرو شاستی بلند دورانگو هلکت (Dodge Durango SRT Hellcat) استاندارد شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۵ ثانیه‌ای داشته و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱.۵ ثانیه طی می‌کند درحالی‌که رکورد هنسی گرند چروکی تراک هاوک در ۴۰۰ متر برابر با ۱۰.۲ ثانیه بوده و انتظار می‌رود با وجود کیت HPE1000 دورانگو هلکت عملکرد مشابهی داشته باشد.

 

منبع: pedal

خروج از نسخه موبایل