پرواز 3.5 ساعته هواپیمای بدون سرنشین VTOL با انرژی هیدروژن

هواپیماهای بدون سرنشین نسل جدید VTOL یک هواپیمای همه کاره است زیرا ترکیبی از پرواز عمودی یک هلی کوپتر با پرواز سریع و کارآمد رو به جلوی هواپیمای بال ثابت را داراست. این پهپاد از سیستم برق پیل سوختی بهره می برد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این هواپیماهای بدون سرنشین نسل جدید توسط تیمی در دانشگاه صنعتی دلفت هلند (TU Delft) ساخته شده است که با همکاران نیروی دریایی سلطنتی و گارد ساحلی هلند کار می کند. طول بال آن 3 متر (9.8 فوت) ، وزن آن 13 کیلوگرم (29 پوند) و دارای 12 موتور پروانه ای است که بر روی دو بال آن توزیع شده است. حتی اگر چندین موتور از کار بیفتند ، طبق گزارشات ، هنوز هم می تواند با موفقیت پرواز کند و به زمین بنشیند.

این پهپاد همچنین از نوع VTOL “دنباله دار” است. این بدان معناست که هنگام برخاستن و فرود آمدن ، بدنه آن به سمت بالا زاویه دارد و به پروانه ها اجازه می دهد بیشتر شبیه هلی کوپتر باشند. برای پرواز رو به جلو ، رانش به صورت الکترونیکی بین 12 موتور توزیع شده و باعث می شود هواپیما به یک جهت افقی تراز شود.

علاوه بر این دارای یک پیل سوختی 800 واتی است که توسط یک سیلندر هیدروژن کامپوزیت کربن 6.8 لیتری 300 بار (4351-psi) تغذیه می شود. در پرواز رو به جلو ، موتورها فقط توسط سلول سوختی تأمین می شوند ، که همزمان یک بسته باتری را شارژ می کند. برای برخاستن و فرود آمدن که به میزان بیشتری انرژی نسبت به ئرواز روبه جلو نیاز دارد ، هم پیل سوختی و هم باتری، انرژی موتورها را تأمین می کنند.

در آزمایش اخیر که در سواحل هلند انجام شد ، این پهپاد از عرشه یک کشتی محافظ ساحلی بلند شد ، سپس قبل از اینکه دوباره روی کشتی فرود آید، به مدت 3.5 ساعت بر فراز اقیانوس پرواز کرد. امید است که هواپیما در نهایت بتواند در کاربردهایی مانند شناسایی و بازرسی مورد استفاده قرار گیرد.

در ویدئوی زیر می توانید آن را عملی ببینید.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

خروج از نسخه موبایل