Aptera یک خودروی الکتریکی که نیازی به شارژ ندارد

وسایل نقلیه الکتریکی برای حرکت خود به انرژی نیاز دارند. این انرژي می تواند از شارژ باتری ها به وسیله برق تامین شود یا به وسیله صفحات خورشیدی. معوملا صفحات خورشیدی انرژی لازم را تولید نمی کنند و این یک دلیل برای استفاده از برق برای شارژ خودرو است. اما آپترا (Aptera) با ساخت یک ماشین برقی این مشکل را حل کرده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

بدنه آپترا طوری طراحی شده است که ضریب درگ (استحکاک در برابر هوا) بسیار پایینی داشته باشد (ضریب درگ=0.13). این امر باعت می شود که در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

این ماشین دارای یک بدنه عجیب که از کامپوزیت های کربن ساخته شده و در داخل کابین آن، دو صندلی با ظاهری فضانوردی تعبیه شده است. کامپوزیت های کربن، کولار و کتان باعث می شوند که Aptera بسیار سبک و مستحکم باشد.

پیشرانه این ماشین مجهز به موتورهای الکتریکی خنک شونده با مایع در سه چرخ هستند. خروجی نیرو هر موتور در حدود 50 کیلووات (67 اسب بخار) است. این ماشین در 3.5 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت آن 177 کیلومتر در ساعت است.

باتری هایی در این ماشین تعبیه شده است و در زمان هایی که آپترا از نور خورشید برای تولید انرژی بهره نمی برد از آن استفاده می شود. صفحات خورشیدی Aptera در شرایط ایده آل تا 45 مایل (72 کیلومتر) در روز به مسافت قابل پیمایش خود می افزاید. این خودرو با هر 100 وات حدود یک مایل را می پیماید.

ما می توانیم افرادی را ببینیم که در ماشین هایی کاملا بی سر و صدا در حال رفت و آمد هستند و این افراد دیگر نگران تمام شدن انرژی ماشین خود نیستند. برای داشتن زندگی ای سالم تر، هیچ راهی به جز استفاده از ماشین های برقی نداریم.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

خروج از نسخه موبایل