تسلا قصد دارد خودرو های برقی خود را در چین بسازد

شرکت تسلا موتورز با دولت شانگهای توافق کرده است که یک کارخانه تولید برای وسایل نقلیه برقی خود بسازد. تسلا قصد دارد خودرو های برقی خود را در چین بسازد. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

در ماه ژوئن تسلا تأیید کرد که در حال مذاکره برای ساخت کارخانه خود در چین است. بنابراین در آینده می توانیم این خودرو ها را در منطقه تجاری آزاد شانگهای ببینیم. چین معمولاً به سرمایه گذاری مشترک خودروسازان خارجی با شرکای داخلی چینی نیاز دارد. این موضوع شامل کسب سود و فروش برخی از فناوری ها این کشور می شود.

تسلا قصد دارد خودرو های برقی خود را در چین بسازد

چین بزرگترین بازار وسایل نقلیه برقی جهان را در حال حاضر دارد و انتظار می رود که به سرعت رشد کند. سال گذشته در چین بیش از نیم میلیون خودرو با سوخت انرژی جدید فروخته شد.

پکن همچنین قصد دارد فروش و تولید خودروهایی که از سوخت های فسیلی استفاده می کنند را ممنوع کند. این در حالیست که فرانسه و انگلیس تصمیم گرفتند فروش وسایل نقلیه با سوخت فسیلی را از سال 2040 غیرقانونی اعلام کنند.

چین برای کاهش انتشار کربن در کشور خود تلاش می کند تا فروش وسایل نقلیه با سوخت فسیلی را کنار بگذارد و از تولیدکنندگان فعلی می خواهد که ساخت خودروهای الکتریکی بیشتری را در سال های آینده آغاز کنند. بدین ترتیب، ایجاد کارخانه در چین یک معامله بزرگ برای تسلا خواهد بود زیرا این شرکت در تلاش است تا تولید خود را در سراسر جهان افزایش دهد.

تسلا، سازنده اتومبیل آمریکایی، تولید کننده انرژی الکتریکی و تولید کننده پنل های خورشیدی پیشرفته در خودروهای الکتریکی است. علاوه بر این، این شرکت انرژی باتری لیتیوم یون و شهرهای خورسیدی را نیز فراهم می کند.

مدل های معروف خودرویی این شرکت شامل تسلا رودستر، تسلا مدل S، تسلا مدل x و تسلا مدل 3 می باشند.

بیشتر بخوانید:

 

خروج از نسخه موبایل