سیستم کنترل از راه دور دیابت، با الکترومغناطیس قند خون را کنترل می کند

برای بسیاری از بیماران دیابتی نوع 2، نگه داشتن قند خون در سطح سالم یک کار دشوار است که شامل نظارت منظم و تزریق انسولین می باشد اما دانشمندان به دنبال روش های راحت تری برای مدیریت این بیماری هستند. در میان آنها یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه آیووا است که تحقیقی را به عنوان “کنترل از راه دور” برای مدیریت دیابت توصیف می کنند که از امواج الکترومغناطیس (EMF) برای کاهش سطح قند خون و بهبود پاسخ بدن به انسولین استفاده می کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

اگرچه ممکن است دور از ذهن به نظر برسد، اما ایده استفاده از “کنترل از راه دور” و EMF برای مدیریت دیابت رویکردی است که قبلاً در مورد آن بررسی کرده ایم. در سال 2014، مطالعه ای را بررسی کردیم که در آن دانشمندان نشان دادند که چگونه این امواج می توانند کانال های یونی را در غشای سلول ها باز کرده که باعث می شود ژن های خاص فعال شوند و قند خون در موش ها کاهش یابد.

تکنیک جدید محققان دانشگاه آیووا از مکانیزم کاملاً متفاوتی استفاده می کند. دانشمندان برخی از موشهای دیابتی را در نظر گرفتند، گروه دیگری از دانشمندان که به عنوان بخشی از مطالعات خود در مورد اثر EMF بر روی مغز استفاده می کردن، مشاهده جالبی کردند.

“سانی هوانگ” نویسنده این مطالعه می گوید: “این واقعا عجیب بود زیرا به طور معمول، این حیوانات دارای قند خون بالا و دیابت نوع 2 هستند، اما تمام حیوانات در معرض الکترومغناطیس EMF کاهش سطح قند خون به مقدار طبیعی را نشان می دهند.” “من به کالوین (نویسنده اصلی کالوین کارتر) گفتم ، … اینجا اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است.”

 

برای بررسی بیشتر موضوع، این تیم به تحقیقات قبلی در مورد اثرات بیولوژیکی EMF ها که از انواع منابع از جمله زیرساخت های ارتباط از راه دور، دستگاه های تلفن همراه و خود زمین سرچشمه می گیرد ، روی آورد.

کارتر می گوید: “این ادبیات به یک پدیده بیولوژیکی کوانتومی اشاره دارد که به موجب آن EMF ها ممکن است با مولکول های خاصی برهم کنش داشته باشند.” “مولکول هایی در بدن ما وجود دارد که تصور می شود مانند آنتن مغناطیسی بسیار ریز عمل می کنند و پاسخ بیولوژیکی به EMF ها را امکان پذیر می کنند. برخی از این مولکول ها اکسیدان هستند که در زیست ردوکس مورد مطالعه قرار می گیرند؛ یک منطقه تحقیقاتی که مربوط به رفتار الکترون ها و مولکول های واکنشی است که بر متابولیسم سلولی حاکم هستند. ”

این تیم با مطالعه فعالیت آن در مدل های موش مبتلا به دیابت نوع 2، توجه خود را به مولکولی به نام سوپراکسید جلب کرد که در دیابت نوع 2 نقش دارد. برای چند ساعت در روز، تیم EMF را به سه نوع مختلف مدل موش اعمال کرد و به نظر می رسد سیگنالینگ، مولکول های سوپراکسید در کبد را تغییر می دهد. این امر به نوبه خود تعادل اکسیدان ها و آنتی اکسیدان های موجود در اندام را ایجاد می کند به گونه ای که باعث بهبود پاسخ حیوانات به انسولین و کاهش قند خون آنها می شود.

کارتر می گوید: “ما برای کنترل دیابت یک کنترل از راه دور ساخته ایم.” “قرار گرفتن در معرض EMF برای دوره های نسبتاً کوتاه قند خون را کاهش می دهد و پاسخ بدن به انسولین را عادی می کند. این اثرات طولانی مدت هستند و امکان یک درمان EMF را فراهم می کنند که می تواند در هنگام خواب برای کنترل دیابت در تمام طول روز استفاده شود. ”

آزمایش بر روی انسان

با توجه به آزمایشات انسانی، تیم همچنین این روش را روی سلولهای کبدی انسان آزمایش کرد. پس از شش ساعت درمان با EMF، محققان توانستند بهبود قابل توجهی در نشانگر جایگزین برای حساسیت به انسولین نشان دهند، این یک علامت امیدوارکننده است که این درمان می تواند همان تأثیرات را در افراد ایجاد کند.

برای مراحل بعدی، تیم در حال مطالعه این روش در حیوانات بزرگتر از نظر اندازه و فیزیولوژی نزدیک به انسان است.

کارتر می گوید: “رویای ما ایجاد یک کلاس جدید از داروهای غیرتهاجمی است که کنترل از راه دور سلول ها را برای مقابله با بیماری کنترل می کند.”

این تحقیق در مجله Cell Metabolism منتشر شده است.

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

منبع  » NewAtlas

خروج از نسخه موبایل