درمان سرطان با تزریق نانو محرک اپی ژنتیک

ایمنی درمانی یا ایمونوتراپی سرطان، با تقویت مجدد نظارت بر ایمنی و القای کنترل طولانی مدت بیماری (مانند یک ایست بازرسی ایمنی (ICB)) به عنوان یک درمان انقلابی در برابر تومور ها شناخته می شود. محققان دریافتند که با تزریق نانو محرک اپی ژنتیک می توانند سرطان را درمان کنند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

اینترفرون نوع ۱ (Interferon type I‎) زیرگروه بزرگی از اینترفرون‌ها هستند که به تنظیم فعالیت دستگاه ایمنی بدن کمک می‌کنند و در اصل هماهنگ کننده اصلی تعامل سیستم ایمنی تومور هستند. درمان تکمیلی با اینترفرون نوع ۱ گاهی اوقات عوارض جانبی شدید و برنامه مقاومت چند ژنی ناشی از اینترفرون ها را برای ICB به ارمغان می آورد.

در تحقیقی که در Nature Nanotechnology منتشر شد، یک تیم تحقیقاتی به رهبری Li Yaping و Zhang Pengcheng از انستیتوی شانگهای نشان دادند که می توان با استفاده از غشای لنفوسیت های T و تزریق نانو محرک اپی ژنتیک، اثرات متناقض درمان مکمل IFN را برطرف کرد.

محققان ابتدا به طور ژنتیکی یک گیرنده مرگ برنامه ریزی شده 1 (PD1) که بیانگر خط سلولی T سیتوتوکسیک است را بیان کردند و سپس از غشای این سلولها برای پوشاندن نانوذرات پروتئینی حاوی ORY-1001 ، که یک مهار کننده هیستون دمتیلاز 1 مخصوص لیزین (LSD1) برای ایجاد تزریق نانو محرک اپی ژنتیک است استفاده کرند.

آنها نشان دادند که نانو محرک اپی ژنتیک، تجمع داخل توموری ORY-1001 و تولید موضعی IFN ها را پس از تزریق داخل وریدی بهبود می بخشد و نشان داند که IFN ها نفوذ ، تکثیر و فعالیت سلول های T سیتوتوکسیک تومور و همچنین نمایش آنتی ژن سلول های توموری را افزایش می دهند.

علاوه بر این ، آنها ثابت کردند که اینترفرون نوع ۱ ناشی از گیرنده مرگ برنامه ریزی شده (PDL1) و دیگر مولکول های ایست بازرسی ایمنی (ICB) به آسانی توسط نانو محرک اپی ژنتیک بعدی خنثی می شوند. این فرایند متوالی به طور خاص، IFN های داخل تومور را تکمیل کرده و ایمنی را افزایش می دهد و در نتیجه رشد تومور را به تاخیر می اندازد.

پروفسور ژائو یولیانگ ، آکادمیسین CAS گفت: این مطالعه یک استراتژی زیبا را برای حل اثرات متناقض درمان های تکمیلی IFN با استفاده از نانو محرک اپی ژنتیک را نشان می دهد. این یک نقطه عطف در زمینه نانو پزشکی برای ایمن درمانی است.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: phys

خروج از نسخه موبایل