گوشی جدید 5G بلک بری با صفحه کلید فیزیکی در سال 2021 عرضه می شود

بلک بری نام تجاری گوشی های هوشمند است که امروزه به سختی در حال مقابله با غول های تکنولوژی هستند. این برند تقریبا فراموش شده این بار با یک شرکت جدید به نام OnwardMobility شروع به همکاری کرده است. این برند با تولید کننده FIH Mobile برای تولید و فروش گوشی اندرویدی خود 5G BlackBerry با صفحه کلید فیزیکی ، همکاری نموده و آماده انتشار نسخه اصلی این گوشی در ایالات متحده آمریکا و اروپا در نیمه اول سال 2021 خواهد بود.

گوشی جدید بلک بری با صفحه کلید فیزیکی و فناوری 5G که سیستم عامل اندروید را اجرا می کند سال آینده به بازار عرضه می شود. TCL آخرین شرکتی بود که تلفن های هوشمند بلک بری تولید کرد. این کار تحت مجوز BlackBerry Ltd انجام می شد که همچنان خدمات امنیتی موبایل را ارائه می دهد اما دیگر در تجارت سخت افزار حضور ندارد. مجوز TCL در فوریه 2020 منقضی گردید.

OnwardMobility حق توسعه ، مهندسی و بازاریابی تلفن های BlackBerry را دارد ، که به نظر می رسد همان معامله ای که BlackBerry با TCL در سال 2016 انجام داده، باشد. سطح بالای امنیت و حریم خصوصی به عنوان نقطه اصلی فروش ، برند بلک بری را برجسته می کند.

پس این سؤال مطرح می شود ، آیا کسی در سال 2021 تلفن 5G BlackBerry خواهد خرید؟ هنگامی که TCL BlackBerry KeyOne در سال 2017 منتشر شد ، با موج ناخوشایندی روبرو شد که بسیاری از افراد که زندگی تلفن همراه خود را با تلفن بلک بری شروع کرده بودند مشتاق بازگشت به استفاده از یک کیبورد فیزیکی بودند. TCL در مرحله بعدی BlackBerry KeyTwo و BlackBerry KeyTwo LE را بهبود بخشید که به مصرف کنندگان و مشاغل فروخته شد.

در حالی که دلایل خاص عدم تصمیم TCL برای ادامه مجوز مشخص نیست ، بعید به نظر می رسد که در صورت فروش تلفن های زیاد ، این مجوز متوقف شود. مشخص نیست که OnwardMobility قصد دارد چگونه تلفن بلک بری خود با یک صفحه کلید فیزیکی را به افرادی که به تلفن های هوشمند با صفحه لمسی بزرگ عادت دارند و در زمانی که تلفن های تاشو جدید شروع به عرضه در بازار کرده اند بفروشد . با نبض دیجیتال همراه باشید طی ماههای آینده اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

منبع » DigitalTrends

خروج از نسخه موبایل