اپل در حال توسعه مودم های خود برای آیفون های آینده است

یکی از مدیران اپل اعلام کرده است که این شرکت امسال توسعه تلفن های همراه خود را آغاز کرده است. به گفته بلومبرگ، این شرکت در جلسه ای به کارمندان خود گفت: “امسال، ما توسعه اولین مودم سلولی داخلی برای گوشی های آیفون خود را آغاز کردیم که یک تحول مهم استراتژیک دیگر برای ما محسوب می شود. سرمایه گذاری هایی از این قبیل، بخش مهمی از امکان تولید محصولات و اطمینان از داشتن خط تولید فناوری های جدید برای آینده ماست.” در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

این غول فناوری در حال حاضر از مودم های سلولی کوالکام برای دستگاه های خود از جمله آیفون 12 استفاده می کند. اپل و سازنده تراشه پس از حل و فصل اختلافات، سال گذشته یک قرارداد شش ساله برای چیپست را امضا کردند، بنابراین آیفون های بعدی هنوز می توانند به قطعات ساخت کوالکام مجهز شوند.

اپل در حال توسعه مودم های خود برای آیفون های آینده است

اپل در حال توسعه مودم سلولی خود است که جای تعجب ندارد. این شرکت بیزینس مودم گوشی های هوشمند اینتل را به مبلغ 1 میلیارد دلار در سال 2019 خریداری کرد. این خرید پس از آنکه سازنده، برنامه خود را برای ساخت مودم های 5G تلفن های هوشمند کنار گذاشت، صورت گرفت . بلومبرگ می گوید این شرکت مدتی است که مهندسانی را از کوالکام استخدام کرده است و تیم هایی در سان دیگو، کوپرتینو و اروپا در زمینه توسعه مودم تلفن همراه تشکیل داده است.

علاوه بر این، از کسی پنهان نیست که این شرکت به دنبال کاهش وابستگی خود به سایر تأمین کنندگان حتی پس از شروع ساخت آیفون با پردازنده های خود است.

اپل M1 SoC را راه اندازی کرد و مدل های MacBook Pro ،MacBook Air و Mac Mini که اولین پردازنده های داخلی Mac هستند و از ARM پشتیبانی می کنند را در ماه نوامبر منتشر کرد.

تغییر این غول فناوری به استفاده از اجزای داخلی بیشتر می تواند ضربه بزرگی برای اینتل و کوالکام باشد. همانطور که بلومبرگ متذکر شد، اپل عامل حدود 7 درصد از فروش اینتل و 11 درصد از درآمد کوالکام است.

بیشتر بخوانید:

 

خروج از نسخه موبایل