با نرم افزار پارتیشن EaseUS Partition مدیریت دیسک را آسان کنید

EaseUS یک شرکت نرم افزاری می باشد که بیش از یک دهه در حال تولید نرم افزار در سطح حرفه ای برای ویندوز است. مجموعه این نرم افزارها نه تنها کاربر پسند هستند، بلکه برای یک کاربر تازه کار نیز درک آنها آسان است. نرم افزار پارتیشن EaseUS Partition یک گزینه عالی برای ابزار مدیریت دیسک موجود در ویندوز است.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

این نرم افزار نه تنها به شما امکان ایجاد، حذف و ادغام پارتیشن های درایو را می دهد، بلکه ویژگی هایی را ارائه می دهد که می تواند کار را برای شما آسان کند.

آنچه در هر یک از ابزارها ارائه می شود

  • Migrate OS: اگر درایو جدیدی را اضافه می کنید که می خواهید نصب ویندوز موجود را به آن منتقل کنید، از این گزینه استفاده کنید. این باعث صرفه جویی در وقت برای نصب مجدد ویندوز، درایورها و نرم افزار می شود.
  • Clone-(​​کلون): وقتی که نیاز به شبیه سازی یک درایو یا تقسیم بندی دارید، مفید است. به جای کپی دستی ﺁنها، بخش به بخش کپی می شود تا نسخه ای مشابه ایجاد کند.
  • Partition Recovery-(بازیابی پارتیشن): اگر پارتیشنی را که دارای داده های لازم است از دست دادید، می توانید با استفاده از این مورد بازیابی کنید.
  • WinPE Creator: تهیه یک درایور USB قابل بوت همیشه ضروری است، بنابراین در صورت روشن نشدن رایانه می توانید در Advanced Recovery(بازیابی پیشترفته) راه اندازی کنید.

و همچنین EaseUS Partition ابزارهای زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند در حل مشکلات رایانه به شما کمک کند.

انتقال به ویندوز 10

بسیاری از کاربران هنوز از HDD استفاده می کنند اما در حال انتقال به SSD هستند. درایو حالت جامد به دلیل سرعت نوشتن و خواندن بالاتر، عملکرد را بهبود می بخشد.

بزرگترین مشکل استفاده از SSD، زمانی است که باید برای نصب مجدد همه موارد ویندوز، درایورها و … آنها را نام گزاری کنید، لیست بیش از حد طولانی است و سپس داده های زیادی نیز برای انتقال وجود دارد. نرم افزار پارتیشن EaseUS Partition این کار را یکپارچه می کند.

مراحل اجراء :

مرحله 1: هنگامی که درایوها در محل قرار گرفتند، نرم افزار پارتیشن را راه اندازی کنید. این لیست تمام درایور ها و پارتیشن های مربوطه در داخل آن است. در بالا، ابزار Migrate OS را پیدا کنید. برای راه اندازی روی آن کلیک کنید

مرحله 2: لیستی از DISK یا درایوهای متصل فیزیکی را نمایش می دهد. شما باید یک منبع و مقصد را انتخاب کنید. در حالی که شناسایی منبع ساده است، با دقت مقصد را انتخاب کنید زیرا در نهایت پاک می شود.

همچنین، مطمئن شوید که فضای درایو مقصد دارای حداقل فضای پارتیشن بندی برابر یا بیشتر از اندازه داده های انتقال باشند.

مرحله 3: با کلیک بر روی دکمه Ok روند را آغاز کنید. پس از کامل شدن، حتماً آن را فعال کنید.

می توانید کامپیوتر را خاموش کنید، SSD را به Primary Drive تغییر دهید و کامپیوتر را از آنجا بوت کنید. ویندوز شما آماده شده و انگار اتفاقی نیفتاده است.

فرض کنید شما نیاز به ایجاد و مدیریت بخشهایی دارید. بر روی هر یک از آنها راست کلیک کنید، و همه گزینه ها را نشان می دهد.

تخصیص فضا به شما امکان می دهد تا در صورت نیاز فضا را توزیع کنید. اگر می خواهید یکی از آنها را ادغام یا حذف کنید، حتماً از داده ها پشتیبان تهیه کنید.


منبع: wccftech

خروج از نسخه موبایل