تلفن های OPPO و Xiaomi به چیپست Exynos سامسونگ مجهز می شوند

گزارشی از کره ادعا می کند که بخش LSI سامسونگ در سال 2021 چیپست Exynos خود را به OPPO ، Xiaomi و Vivo عرضه خواهد کرد. این شرکت کره ای در درجه اول برنامه های Exynos AP (بودجه پردازشگر) بودجه خود را به OEM های چین عرضه می کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

سامسونگ در درجه اول از چیپست های Exynos در دستگاه های گلکسی خود استفاده کرده است ، هرچند هر از گاهی برخی از چیپست های Exynos را به سایر OEM ها سپرده است. با این حال ، بخش LSI سامسونگ برای افزایش سود خود تصمیم گرفته است که چیپست های Exynos خود را به سایر OEM ها عرضه کند.

این گزارش همچنین ادعا می کند که چیپست اگزینوس 1080 آینده سامسونگ ، که بر اساس مراحل ساخت 5 نانومتری آن ساخته می شود ، توسط Vivo در تلفن هوشمند X60 خود استفاده خواهد شد.

سامسونگ همچنین از چیپست 5 نانومتری در دستگاه های Galaxy A خود استفاده خواهد کرد. ظاهراً این تراشه از پردازنده های مرکزی Cortex-A78 استفاده می کند و 20 درصد عملکرد بهتری نسبت به پردازنده قبلی خود دارد.

گفته می شود Exynos 1080 AP با وجود تراشه میان رده ، عملکرد بهتری نسبت به چیپست پرچمدار اسنپدراگون 865 کوالکام در سال 2020 ارائه می دهد. سامسونگ همچنین در اوایل سال 2021 از چیپست جدید Exynos 2100 رونمایی خواهد کرد که می تواند در سری Galaxy S21 راه پیدا کند.

بخش LSI سامسونگ برای استفاده از ممنوعیت هواوی در ایالات متحده ، قصد دارد تولید محصولات خود را در سال 2021 با هدف اطمینان از سفارشات تراشه از OPPO و Xiaomi افزایش دهد.

منبع  »  neowin

بیشتر بخوانید:

خروج از نسخه موبایل