WhatsApp ویژگی ناپدیدکننده پیام ها را فعال می کند

واتس اپ در حال کار به روی ویژگی جدیدی است که به کاربران این امکان را می دهد تا پیام ها در چت پس از مدت زمان مشخص به طور خودکار حذف شوند. گفته می شود این ویژگی که پیام های ناپدید (Disappearing Messages) نامیده می شود ، در آینده به WhatsApp اضافه خواهد شد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

در این ویژگی کاربران می توانند قانونی را تنظیم کنند که پیام ها را از تاریخ چت هر دو طرف بعد از هفت روز حذف کند. ناپدید شدن پیام ها برای گپ های فردی و گروهی نیز کار می کند اما فقط سرپرستان گروه می توانند این ویژگی را فعال یا غیرفعال کنند.

به غیر از این ، واتس اپ همچنین به این نکته اشاره می کند که اگر پیام ها حتی پس از هفت روز در واتس اپ باز نشود، این پیام ها نیز حذف خواهد شد. با این حال ، ممکن است پیام تا زمان باز شدن در WhatsApp به صورت اعلان در بالای صفحه نمایش داده شود.

اگر کاربر در طول هفت روز از داده های چت خود پشتیبان تهیه کند ، پیام های ناپدید شده نیز درج خواهد شد ، اما با بازیابی نسخه پشتیبان ، پیام ها حذف می شوند.

در کنار استفاده از این ویژگی ، کاربران باید نکاتی را به خاطر بسپارند. برای مبتدیان ، حتی اگر پیام ها ناپدید شوند کاربران همچنان می توانند از صفحه عکس بگیرند و پیام ها را ذخیره کنند. پیام های ناپدید شده همچنین می توانند در یک مکان جداگانه کپی و ذخیره شوند ، بنابراین واتس اپ پیشنهاد می کند که از این ویژگی فقط با مخاطبین معتمد استفاده کنید.

ویژگی Disappearing Messages برای کاربران Android ، iOS ، KaiOS ، وب و دسک تاپ در دسترس خواهد بود. هنگامی که این ویژگی اجرا شد کاربران می توانند روی نام مخاطب ضربه بزنند و پیام های ناپدید شده را فعال کنند.

واتس اپ ، جدول زمانی ارائه این ویژگی را فاش نکرده است ، بنابراین مطمئن نیستیم که این ویژگی برای کاربران در دسترس است یا خیر. علاوه بر این ، در حال حاضر مشخص نیست که WhatsApp به کاربران اجازه می دهد مدت زمان را تنظیم کنند یا فقط هفت روز تنظیم می شود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

خروج از نسخه موبایل