نجوم

بعد از فرود موفق SpaceX ، آینده فضاپیمای SpaceX’s Crew Dragon چه می شود؟

بعد از فرود موفق SpaceX ، آینده فضاپیمای SpaceX's Crew Dragon چه می شود؟

اولین فضانوردان SpaceX هم اکنون در حال بازگشت به زمین هستند . این فضانوردان امروز بعد از ظهر در خلیج مکزیک به زمین خواهند نشست . Dragon End Crew با فضانوردان باب بهنکن و داگ هورلی از فضا در حال بازگشت به زمین بوده و اگر همه چیز به درستی پیش برود ، نشان دهنده اتمام اولین پرواز موفق دوران خدمه تجاری است .

این وسیله نقلیه قرار است ساعت 2:48 دقیقه بعد از ظهر در خلیج مکزیک فرود آید . Dragon End Crew بازگشت خود به زمین را با سرعت 17.500 مایل در ساعت (28200 کیلومتر در ساعت) آغاز خواهد کرد، سپس از سپر حرارتی خود استفاده کرده تا قبل از استفاده از چتر نجات برای قسمت پایانی فرود، سرعت را به 350 مایل در ساعت (560 کیلومتر در ساعت) کاهش دهد.

Dragon End Crew فضانوردان فضا باب بهنکن و داگ هورلی

باب بهنکن و داگ هورلی روز شنبه (1 اوت) از ایستگاه فضایی بین المللی بازگشتند ، جایی که دو ماه از زمان راه اندازی آن ( تاریخ 30 مه ) را در آن می گذراندند. بینندگانی که می خواهند ورود مجدد را مستقیماً تماشا کنند باید حتماً ساعت 1:50 بعد از ظهر وارد این بخش شوند.

کپسول باید در ساعت 1:56 بعد از ظهر دوباره وارد جو شود.

طبق گفته سرویس ملی هواشناسی ، طوفان استوایی ایسایا امروز در ساحل جنوب شرقی فلوریدا به وقوع پیوسته است.

SpaceX و NASA تعدادی از سایتهای ممکن را برای ورود دوباره انتخاب کرده اند که می توانند از آن ها استفاده کنند.

برنامه ریزی برای فرود در محلی در نزدیکی پنساکولا است که به اندازه کافی دور از طوفان گرمسیری است و یک کشتی بازیابی در همان نزدیکی منتظر خواهد بود.

این مأموریت با دو خدمه فضانورد خود، در درجه اول به عنوان تست کپسول اژدها SpaceX’s Crew Dragon به فضا فرستاده شده است تا اطمینان حاصل شود که برای استفاده کامل از این ظرفیت در آینده ، ایمن و مؤثر است.

در ماه سپتامبر، SpaceX انتظار دارد که Expedition 65 را به ISS ارسال کند. این مأموریت که هنوز تاریخ اجرای آن را نا مشخص است، با عنوان CREW 1 شناخته می شود.

 

منبع : DigitalTrends

دیدگاهتان را بنویسید