نجوم

ماموریت فضاپیمای Lucy(لوسی) برای کشف سیارک های تروا

فضا پیمای لوسی ناسا در یک قدمی کشف-تروا -سیارات بین مشتری و مریخ

ناسا در ماموریت جدید خود به رهبری مؤسسه تحقیقات  (SWRI) با مونتاژ و ارسال فضا پیمای لوسی به یک نقطه عطف مهم در کشف سیارک های منظومه شمسی دست یافته است. با این کشف ناسا اولین کسی خواهد بود که سیارک های تروا مشتری را کشف می کند، اجسام کوچک باستانی که مدار خود را با مشتری به اشتراک می گذارند و بینش های مهمی برای درک اولیه  منظومه شمسی دارند.

فضاپیمای لوسی با به پرواز درآمدن در طول ماموریت 12 ساله اسمی خود،به جمع آوری اطلاعات تروا و بررسی منظومه شمسی و همچنین سیارک های بین مریخ و مشتری میپردازد. از آنجا که سیارک های تروا از بقای سیارات بیرونی تشکیل شده است، سرنخ های مهمی را برای رمزگشایی تاریخ منظومه شمسی به ما ارایه میدهد.لوسی، همانگونه که از نامش پیداست به عنوان فسیل انسانی از آن نامبرده میشود که در درک ما از جهان هستی ومنظومه شمسی میدهد.

طی چند ماه گذشته،فضا پیمای لوسی ضمن رعایت کلیه پروتکل های موجود بر ساخت و آزمایش از جمله ابزارهای علمی، الکترونیک، ارتباطات و سیستم های ناوبری آماده ارایه برنامه های خود میباشد. در این بررسی، تیم لوسی به یک هیأت بررسی مستقل ارشد، از جمله ناسا و کارشناسان خارجی، نشان داد که سیستم ها و زیر سیستم ها برای شروع به مونتاژ، آزمایش و ادغام در برنامه همه عالی هستند.

این بررسی مجازی با حضور اعضای تیم و کارشناسان فضا پیمای لوسی در هفته گذشته در 27 ژوئیه 2020 برگزار شد،

دکتر هال لوئیزون، محقق اصلی لوسی، گفت: هیچ کس پیش بینی نمیکرد که ما تحت این شرایط بتوانیم فضاپیمایی با این امکان بسازیم اما یک بار دیگر، من از خلاقیت و مقاومت این تیم برای غلبه بر همه چالش های پیش روی آنها تحت تأثیر قرار گرفته ام.

این بررسی موفقیت آمیز به معنای آن است که پروژه می تواند با آماده سازی کامل برای پرتاب پیش برود. این مرحله مونتاژ در اواخر این ماه در تأسیسات سیستمهای فضایی لاکهید مارتین در لیتلتون، کلرادو آغاز می شود. به دلیل وقفه های ناشی از بیماری همه گیرکرونا این تیم برنامه خود را اصلاح کرد تا بتواند با تاثیر گذاری هر چه بیشتر و پیشترفت کامل به انجام ماموریت این فضا پیما بهبود ببخشد.

طی شش ماه آینده، مرکز فضایی پرواز گودارد، آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز و دانشگاه ایالتی آریزونا مجموعه ای از ابزارهای تصویربرداری و نقشه برداری مکمل را به لاکهید مارتین تحویل می دهند تا در فضاپیما ادغام شوند. این بارگذاری، لوسی را قادر می سازد تا این جمعیت عجیب سیارک های تروجان را مورد بررسی، نقشه برداری و تجزیه و تحلیل قرار دهد.

منبع:phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا