نجوم

ناسا اولین هلیکوپتر رباتیک مریخ نورد خود را در تابستان به فضا خواهد فرستاد

ناسا قرار است به عنوان بخشی از مأموریت بعدی خود اولین هلیکوپتر رباتیک مریخ نورد خود را در تابستان به فضا خواهد فرستاد،آژانس فضایی ناسا تلاش خواهد کرد تا کاری را انجام دهد که قبلاً انجام نشده است: پرواز با هلیکوپتر رباتیک در فضای کم نظیرمریخ.این هلیکوپتر کوچک با نام نبوغ، راه جدیدی را برای کاشفان آینده رباتیک باز می کند تا بتوانند منظره پرنده ای از مریخ و سایر جهان در منظومه شمسی را ببینند.

MiMi Aung، مدیر پروژه هلیکوپتر رباتیک  جت ناسا  گفت: “این لحظه بسیار شبیه به لحظه های برادران رایت است.”

پرواز در مریخ یک تلاش بی اهمیت نیست. هوای زیادی در آنجا وجود ندارد که بتواند از آن برای پرواز هلیکوپتر رباتیک مریخ نورد استفاده کرد. در سطح مریخ، جو تقریباً  متراکم است. جاذبه کمتر – یک سوم از آنچه درزمین وجود دارد.  اما برخاستن از سطح مریخ معادل پرواز در ارتفاع 100000 پا روی زمین است. هیچ هلیکوپتر زمینی تاکنون به آن ارتفاع پرواز نکرده است، و این بیش از دو برابر ارتفاعی است که معمولاً هواپیماهای مسافربری در آن پرواز می کنند.

هلیکوپتر نبوغ ناسا با مریخ نورد perseverance سیصدوچهارده میلیون مایل (505 میلیون کیلومتر) فضای بین سیاره ای را برای رسیدن به مریخسفر می کند.

این هلیکوپتر رباتیک با فضا پیمایperseverance  به مریخ ارسال خواهد شد، این پنجمین مریخ نورد روباتی است که ناسا به آنجا فرستاده است. این ماموریت قرار است در تاریخ 20 ژوئیه آغاز شود، یکی از سه ماموریت که امسال به مریخمنتقل شده است.

ناسا اولین هلیکوپتر رباتیک مریخ نورد خود را در تابستان به فضا خواهد فرستاد

هفته گذشته در یک کنفرانس خبری جیم بریدنشتین، مدیر ناسا در مورد مأموریت perseverance اظهار داشت: “من به شما می گویم، چیزی که من را به عنوان یک مدیر ناسا بیش از همه هیجان زده میکند، آماده شدن برای تماشای پرواز یک هلیکوپتر رباتیکبه سیاره دیگر میباشد که تا کنون انجام نشده است.بدنه مربع نبوغ (که در آن کامپیوتر، دوربین، باتری و موارد مشابه آن قرار دارد) در اندازه های (7.9 در 6.3 در 5.5 اینچ یا 20 در 16 در 14 سانتی متر) است. اما اگر به خارج بدنه نگاه کنید، چیزهای مهم دیگری را پیدا خواهید کرد – از جمله آنتن، پنل خورشیدی، پاهای فرود و دو روتور با اندازه 4 فوت (1.2 متر)و وزن4 پوند (2 کیلوگرم) ، این امر باعث می شود که استفاده از این هلیکوپتر به چالش کشیده شود.

منبع:scitechdaily

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا