نجوم

ناسا و اسپیس ایکس تاریخ اولین ماموریت عملیاتی خدمه اژدها را تعیین کردند

ناسا و اسپیس ایکس تاریخ اولین ماموریت عملیاتی کپسول اژدهای خدمه جدید را برای انتقال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی اعلام کرده اند. این پرتاب قرار است در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ انجام شود.این ماموریت که در پشت یک کاوش گر فضایی فالکون9X) ۹)انجام میشود و تا مجتمع پرتاب ۳۹A در مرکز فضایی کندی ناسا و اسپیس ایکس در فلوریدا ﺁغاز خواهد شد.

ناسا و اسپیس ایکس تاریخ اولین ماموریت عملیاتی خدمه اژدها را تعیین کردند

این چهار خدمه شامل سه فضانورد ناسا، مایکل هاپکینز فرمانده خدمه اژدها، ویکتور گلاور خلبان و شانون واکر متخصص ماموریت میباشند.علاوه بر این یک فضانورد از ﺁژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA)، متخصص ماموریت کاوش گر فضایی به نام  سویچی نوگوچی نیز هرماه این تیم به فضا خواهد رفت.

این در حالی است که نخستین پرواز موفقیت اژدها، که پس از پرتاب در تاریخ ۳۰ ماه مه ۲۰۲۰، با پرتاب یک موشک و فضانوردان به نام های باب بنکن و داگ هارلی، فضانوردان ناسا، انجام شد.به ISS ارسال گردید.

بعد از دو ماه که صرف بررسی کپسول و کمک به خدمه ﺁنجا برای انجام ﺁزمایش‌های علمی شد، بنکن و هارلی به زمین بازگشتند و کپسول به سلامت در ۲ ﺁگوست ۲۰۲۰ به زمین فرود آمد. این ماموریت اولین باری بود که فضانوردان از خاک ﺁمریکا پس از پایان برنامه شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ پرتاب شدند.

با تکمیل تمامی ﺁزمایش های اژدهای خدمه، ناسا اکنون راه خود را برای حمل فضانوردان به ISS دارد و دیگر نیازی به استفاده از پرتاب های سویوز روسیه ندارد. با این حال، موشک های سویوز هنوز هم برای عملیات های ISS مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اعضای خدمه-۱ هم اکنون برای ماموریت خود ﺁموزش می بینند و کپسول ﺁنها نیز تحت کنترل است. بعد از اتمام ﺁزمایش های نهایی، آماده پرتاب خواهد بود و اولین دور از حرکت به سمت ISS با استفاده از اژدهای خدمه خواهد بود.

منبع:digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا