نجوم

پرواز دوم Crew Dragon فضاپیمای ناسا و اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی

اسپیس ایکس و ناسا آماده می شوند ماه آینده دومین پرواز سرنشین دار Crew Dragon را به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) آغاز کنند. این پرواز Crew-1 لقب گرفته است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

پرواز فضایی Crew-1 به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری ناسا، فضانوردان شانون واکر، ویکتور گلاور، مایک هاپکینز و سوئیچی نوگوچی را به ایستگاه فضایی منتقل می کند.

در صورت اجازه شرایط و پیشگیری از شرایط پیش بینی نشده، Crew Dragon در ساعت 19:49 PM EST (0049 GMT) روز شنبه 15 نوامبر در راکت Falcon 9 از Launch Complex 39A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد.

فضانوردان Crew-1 در نهایت به خدمه Expedition 64 که شامل فرمانده سرگئی ریژیکوف و مهندسان پرواز سرگئی کود سودروچکوف و فضانورد ناسا کیت روبینز هستند، خواهند پیوست.

ورود Crew-1 باعث افزایش تعداد خدمه مأموریت های اعزامی ایستگاه فضایی از شش به هفت فضانورد می شود و به مدت زمان حضور خدمه موجود برای تحقیق می افزاید.

شرکت ها قصد داشتند این مأموریت را از ماه اوت آغاز کنند اما با تأخیرهای زیادی روبرو شده اند.

پرواز دوم Crew Dragon فضاپیمای ناسا و اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی
پرواز دوم Crew Dragon فضاپیمای ناسا و اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی

فردا چهارشنبه 28 اکتبر 4 بعد از ظهر، تیم هایی که ماموریت Crew-1 را مدیریت می کنند یک کنفرانس تلفنی رسانه ای برگزار می کنند تا رسانه ها و عموم مردم را با سرعت بیشتری در مورد پرتاب Crew Dragon به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در ماه آینده مطلع کنند.

آنها همچنین در مورد نتایج آزمایش اخیر موتورهای Falcon 9 Merlin که باعث تأخیر در پرتاب شده است، بحث خواهند کرد. علاقه مندان می توانند در کنفرانس تلفنی زنده در اینجا شرکت کنند.

منبع  »  NeoWin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا