نجوم

ماهواره های اسپانیا و فرانسه متلاشی شد / پرتاب موشک Arianespace Vega نا موفق بود

Arianespace ، یک شرکت پرتاب ماهواره در اروپا ، اندکی پس از پرتاب موشک Vega، کنترل این موشک را از دست داد. خبر ها حاکی از متلاشی شدن دو ماهواره موجود در این موشک است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

موشک چهار مرحله ای Vega ، که به طور مشترک توسط فرانسه و ایتالیا ساخته شده بود ، در ساعت 01:52 به وقت گرینویچ در 17 نوامبر از مرکز فضایی گویانا در گویان فرانسه بلند شد و به نظر می رسد اوضاع در مراحل اولیه پرواز خوب پیش رفت اما با نزدیک شدن موشک به مرز هشت دقیقه ، به سرعت اسمی نرسید و از مدار خارج شد.

استفان اسرائیل ، مدیر عامل شرکت Arianespace ، بعداً بیانیه رسمی را ارائه داد و تأیید کرد که ماموریت از دست رفته است.

این مشکل هنوز مشخص نشده است اما معلوم است که اندکی پس از پرتاب، این موشک از مسیر خود خارج شده و تماس ایستگاه زمینی با آن قطع شد.

سیستم پرتاب Vega 9 دارای دو ماهواره بود که انتظار می رفت آنها را در مدار مربوطه مستقر کند. اولین آنها ماهواره ای اسپانیایی برای مشاهده زمین SEOSAT-Ingenio بود که تحت پوشش برنامه آژانس فضایی اروپا (ESA) برای مطالعه جزئیات بیشتر سیاره ما قرار می گرفت. ماهواره دوم TARANIS ماهواره فرانسه برای آژانس فضایی CNES بود. وظیفه آن بررسی نور مرئی ستارگان بود.

اسرائیل ادامه داد: من عمیقاً عذرخواهی خود را برای از دست رفتن این ماهواره ها عرض می کنم. Arianespace در حال ارائه عذرخواهی است و ما اکنون باید تحلیل و درک کنیم. این پرتاب ناموفق دومین پرتاب در طول دو سال اخیر است. آخرین مورد سال گذشته در ماه ژوئیه ارائه شد که در آن یک موشک دیگر Vega هنگام پرتاب به دلیل نقص موتور در تقویت کننده از کار افتاد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا