خودرو

تولید بی ام دبلیو ﺁی BMW i3 برای پاسخگویی به تقاضا افزایش یافت

خودرو-تولید بی ام دبلیو ﺁی BMW i3 برای پاسخگویی به تقاضا افزایش یافت

اگرچه این خودرو در سپتامبر سال 2013 به بازار عرضه شد، اما BMW i3 EV تا امروز نیز فروش بسیار خوبی دارد. BMW احتمالاً در حال جایگزینی مستقیم برای ماشین الکتریکی i3 نیست، بنابراین وقتی از تولید خارج می شود، به احتمال زیاد یک مدل منحصر به فرد در تاریخ بی ام دبلیو ﺁی باقی خواهد ماند.

اما شایستگی های آن فراتر از یک خودرو برقی با ظاهری زیبا می باشد و این یک موفقیت بزرگ برای بی ام دبلیو خواهد بود.

 

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

 

تولید بی ام دبلیو ﺁی BMW i3 برای پاسخگویی به تقاضا افزایش یافت

خودرو بسیار زیبای BMW i3 EV

BMW i3 EV در سپتامبر سال 2013 شروع به کار کرد و در آن زمان پس از نیسان لیف به سرعت به دومین خودروی EV پرفروش جهان تبدیل شد، سپس در بین سالهای 2014 تا 2016 به جایگاه سوم سقوط کرد و ماند.

بنابراین بی ام دبلیو ﺁی BMW i3 تقریبا هفت سال است که تولید می شود و از آن سال تا کنون به طرز شگفت انگیزی محبوبیت بی وقفه ای در بازار داشته است.

ایالات متحده بهترین بازار فروش این خودرو است که از زمان راه اندازی تاکنون در کل حدود 50،000 نمونه از آن تحویل داده شده است. کل فروش جهانی در ابتدای سال 2020 از 165،000 فراتر رفته است و طبق برخی اطلاعات موجود، این رقم همچنان ادامه خواهد یافت زیرا i3 هنوز در سراسر جهان بسیار مورد تقاضا می باشد.

 

تولید بی ام دبلیو ﺁی BMW i3 برای پاسخگویی به تقاضا افزایش یافت

 

طبق اخبار منتشر شده در  BimmerToday، بیماری همه گیر COVID 19 بر برنامه تولید امسال BMW i3 تأثیر منفی گذاشت و تخمین می زند که فقط 12،500 واحد از ژانویه تا ژوئیه سال 2020 ساخته شده باشد.

به عنوان مثال حدود 39000 نمونه از خط تولید کارخانه لایپزیگ در سال 2019 خارج شدند.

با این حال اخبار حاکی از آن است که BMW از زمان تولید خودرو برای پاسخگویی به تقاضای بالا،تولید خود را افزایش خواهد داد، حتی اگر منابع اظهار داشته باشند که نمی تواند با رقم تولید سال 2019 مطابقت داشته باشد.

با این حال، برای باقی مانده سال، خودروساز سعی خواهد کرد با افزایش ظرفیت تولید تا آنجا که می تواند کسری بودجه خود را جبران کند.

منبع: insideevs

دیدگاهتان را بنویسید