خودرو

شرکت خودروسازی فورد متعهد می شود تا سال 2050 انتشار گاز دی اکسید کربن را به صفر برساند

شرکت خودروسازی فورد متعهد می شود تا سال 2050 انتشار گاز CO2 را به صفر برساند

شرکت خودروسازی فورد قول داد تا سال 2050 به عنوان بخشی از تعهد خود و به منظور هماهنگی با توافق نامه آب و هوایی پاریس ، انتشار گاز دی اکسید کربن – CO2 – را به صفر برساند. این خودروسازی اظهار کرد: تا سال 2022 بیش از 11.5 میلیارد دلار برای ساخت وسایل نقلیه برقی سرمایه گذاری می کنند و قصد دارد تا سال 2035 تمام کارخانجات تولیدی خود را با انرژی تجدید پذیر مجهز کند.

برای تحقق این اهداف، فورد در گزارش خود گفت كه بر کیفیت وسایل نقلیه، تعداد آنها و تأسیسات و کارخانجات خود تمركز خواهد كرد. آنگونه كه این شركت گفته است حدود 95٪ از انتشار گاز دی اکسید کربن CO2 با اصلاح این موارد و استفاده از انرژی تجدید پذیر رفع می گردد.

فورد و کاهش انتشار گاز CO2 با استفاده از انرژی تجدید پذیر و وسایل نقلیه برقی

باب هیلکروس، رئیس ارشد پایداری، محیط زیست و ایمنی در بیانیه ای گفت: ما می توانیم وسایل نقلیه بزرگی را توسعه داده و بسازیم ، یک تجارت قدرتمند ایجاد کنیم و در عین حال از سیاره خود نیز محافظت کنیم. در واقع ، این ایده آل ها مکمل یکدیگر هستند.
هیلکروس اظهار داشت: هنوز همه پاسخ ها برای رسیدن به این اهداف را نداریم اما مصمم هستیم که با همه شرکای جهانی و محلی و ذینفعان خود برای رسیدن به اهداف خود همکاری کنیم.

فورد متعهد شد تا استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف را تا سال 2030 حذف کند، انتشار گازهای گلخانه ای توسط تجهیزات خود را به صفر برساند و فقط از پلاستیک های قابل بازیافت و تجدیدپذیر در کلیه وسایل نقلیه استفاده کند.

گزارش پایداری فورد نشان داد که خودروهای فروخته شده این شرکت حدود 135 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می کنند. با این حال ، وعده این شرکت برای سرمایه گذاری در وسایل نقلیه برقی می تواند به کاهش این میزان کمک کند.
مدل هایی با میزان انتشار گاز دی اکسید کربن صفر درصد که این شرکت روی آن کار می کند شامل خودرو تمام برقی Mustang Mach-E ، خودرو ترانزیت تجاری و یک خودرو F-150 کاملاً برقی است.

فورد F-150 ، پرفروش ترین مدل فورد ، برای اولین بار در سال 2021 به عنوان یک کامیون تمام الکتریکی آغاز به کار خواهد کرد.
جزئیات زیادی در مورد مدل موجود نیست اما می دانیم که این مدل به عنوان یک خودرو تمام برقی در نمایشگاه ها قرار خواهد گرفت.

منبع: DigitalTrends

دیدگاهتان را بنویسید