خودرو

فیسکر آتوموتیو سه خودرو جدید خود را معرفی کرد

فیسکر آتوموتیو سه خودرو جدید خود را معرفی کرد

کمپانی آمریکایی فیسکر آتوموتیو معروف به فیسکر  در سال ۲۰۰۷ میلادی در کالیفرنیا تأسیس شد. این شرکت تولیده وسایل نقلیه لوکس و دوستدار محیط زیست است به همین منظور در زمینه ساخت خودرو های برقی با شرکت تسلا در حال رقابت است. فیسکر پس از معرفی شاسی‌بلند الکتریکی اوشن سه محصول جدید را بین سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ روانه بازار خواهد کرد.

در بیانیه رسمی‌ای که اوایل هفته منتشر شده، فیسکر اعلام کرده این سه خودروی جدید بین سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ عرضه شده و هر یک از شخصیت منحصربه‌فرد خود برخوردار خواهند بود. این شرکت اظهار داشته رویه دیگر خودروسازان در تولید محصولاتی مشابه هم اما با ابعاد مختلف را دنبال نخواهد کرد.

فیسکر آتوموتیو سه خودرو جدید خود را معرفی کرد

 

یکی از این خودروها که با کانسپت اموشن ۲۰۱۷ پیش‌نمایش شده یک سوپر اسپورت سدان خواهد بود. این خودرو قرار بود دو سال بعد وارد چرخه تولید شود اما فعلاً فاز توسعه آن طول کشیده است.

فیسکر آتوموتیو سه خودرو جدید خود را معرفی کرد

یک کراس اوور اسپورت دیگر نیز توسعه می‌یابد که احتمالاً نسخه‌ای ظریف‌تر از اوشن است اما چیزی درباره این خودرو نمی‌دانیم. سومین محصول از این دسته نیز پیکاپ تراکی برای رقابت با تسلا سایبرتراک است اما طراحی آن ملایم‌تر از رقیب آمریکایی خواهد بود.

وسایل نقلیه شاسی‌بلند الکتریکی اوشن

هنریک فیسکر مدیرعامل این شرکت می‌گوید:

زمانی که شرکت فیسکر را تاسیس کردیم به خود گفتیم شرکت ما حمل‌ونقل الکتریکی را به عنوان یک سرویس عرضه اما طیفی از محصولات بسیار احساسی و متفاوت روانه میدان خواهد کرد. به همراه برنامه لیزینگ خلاقانه خود قادر خواهیم بود انتخاب‌های متنوعی را در دسترس مشتریان با بودجه‌های گوناگون قرار دهیم.

به همین منوال استقبال از شاسی‌بلند الکتریکی اوشن هم فراتر از انتظارات فیسکر بوده است. آن‌ها تا پایان ماه جولای هدف‌گذاری ۵ هزار رزرو برای اوشن را داشتند اما تعداد ۷۰۶۲ دستگاه از این خودرو رزرو شده است.

وسایل نقلیه برقی شاسی‌بلند الکتریکی اوشن

این وسایل نقلیه قرار است از سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ وارد بازار شود و فیسکر نیز گفت‌وگوهایی با گروه فولکس‌واگن برای استفاده از پلتفرم MEB داشته است. اوشن طبق گفته‌ها قیمت پایه ۳۷۴۹۹ دلاری (به استثنای مشوق‌ها) خواهد داشت و باتری ۸۰ کیلووات ساعتی آن با یک‌بار شارژ مسافت ۴۰۲ تا ۴۸۳ کیلومتری را به ارمغان می‌آورد.

 

منبع: pedal

دیدگاهتان را بنویسید