خودرو

لکسس LBX یک نام جدید ثبت شده برای لکسوس

لکسوس بخشی از خودروساز ژاپنی Toyota است. مارک لکسوس در بیش از 70 کشور سرتاسر جهان به بازار عرضه می شود و بیشترین فروش را در ساخت اتومبیل های برتر دارد. از نظر ارزش بازار در بین 10 مارک بزرگ جهانی ژاپن قرار گرفته است. حال وکلای تویوتا روزهای شلوغی را پشت سر ‌گذاشتند و دو نام جدید LBX و لکسس LBX را ثبت تجاری کرده‌اند. البته فعلاً مشخص نیست که این نام برای چه محصول یا محصولاتی بکار خواهد رفت.

لکسس LBX یک نام جدید ثبت شده برای لکسوس

پنجم آگوست بود که تویوتا نام LBX را در اروپا به ثبت رساند. دو روز بعد نیز همین نام در ایسلند و سوئیس به ثبت رسید. همه‌ی این نام ها در بخش خودروها و قطعات ساختاری ثبت تجاری شده‌اند.

با توجه به محل ثبت تجاری این نام ها می‌توان گفت که LBX یک محصول با تمرکز روی بازارهای اروپایی خواهد بود. البته از آنجایی که نام لکسس در نام‌گذاری محصولات خود از دو حرف الفبا استفاده می‌کند شاید این نام به قوای محرکه یک خودروی خاص اشاره داشته باشد. LBX با نام‌گذاری استاندارد لکسس هماهنگی نداشته و البته اخیراً نیز خبری از دگرگونی سبد محصولات لکسس به گوش نرسیده است.

لکسس LBX یک نام جدید ثبت شده برای لکسوس

گفته می‌شود ثبت تجاری این نام ها می‌تواند حاکی از معرفی یک کانسپت باشد و شواهد نیز بر این امر دلالت دارند. خبر رسیده احتمال تولید نسخه خاص لکسس از تویوتا یاریس کراس با نام BX وجود دارد. این کراس اوور کوچک در صورت تولید می‌تواند در جایگاهی پایین‌تر از UX قرار گیرد. اگر لکسس بخواهد پیش‌نمایشی از این محصول داشته باشد، LBX گزینه خوبی خواهد بود.

تویوتا اتومبیل

از آنجایی که اتومبیل یاریس کراس برای بازارهای اروپایی و آسیایی تدارک دیده شده بنابراین ثبت تجاری نام LBX در این مناطق منطقی است.

تویوتا همچنین در هفته‌های اخیر نام لکسس RZ 450e را در آمریکا، اروپا و استرالیا ثبت کرده که احتمالاً برای یک کراس اوور الکتریکی از این برند بکار خواهد رفت.

 

منبع: pedal

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا