خودرو

ماشین پرنده ژاپن با یک نفر سرنشین پس از پرواز با موفقیت فرود آمد

ماشین پرنده ژاپن با یک نفر سرنشین پس از پرواز با موفقیت فرود آمد

رؤیای چندین ساله پرواز کردن در آسمان به آسانی رانندگی در بزرگراه ها است. شرکت SkyDrive ژاپن ، در میان بی شمار پروژه های ماشین پرنده eVTOL در سراسر جهان ، یک پرواز آزمایشی موفقیت آمیز اما متوسط را با یک نفر سرنشین انجام داده است.

در ویدئویی که روز جمعه از خبرنگاران منتشر شد وجود یک وسیله نقلیه شبیه موتور سیکلت ، که 1 الی 2 متر از زمین بلند شده و پس از چهار دقیقه پرواز در یک منطقه  دیگر فرود آمد را نشان می دهد.

توموهیرو فوکوزاوا ، رئیس SkyDrive ، اظهار داشت که امیدوار است ماشین پرنده بتواند تا سال 2023 به یک محصول واقعی تبدیل شود، اما او تأیید کرد که ایمن سازی آن بسیار مهم است.

وی به خبرگذاری آسوشیتدپرس گفت: از میان بیش از 100 پروژه ماشین پرنده در جهان ، تنها تعداد معدودی از آن با سرنشین توانستند به موفقیت برسند. امیدوارم افراد زیادی دوست داشته باشند سوار این ماشین شوند و احساس امنیت کنند.

فوكوزاوا گفت: تاكنون این ماشین فقط 5 تا 10 دقیقه می تواند پرواز كند اما اگر بتواند تا 30 دقیقه پرواز کند، پتانسیل بیشتری از جمله صادرات به جاهای دیگر مانند چین را خواهد داشت.

برخلاف هواپیماها و هلیکوپترها ، وسایل نقلیه eVTOL یا وسایل برخاست و فرود عمودی برقی ، حداقل می تواند جز وسایل نقلیه مسافرتی سریع از یک نقطه به نقطه دیگر باشد.

ماشین پرنده ژاپن با یک نفر سرنشین پس از پرواز با موفقیت فرود آمد eVTOL  شرکت SkyDrive

پروژه SkyDrive به عنوان یک پروژه داوطلبانه به نام Cartivator در سال 2012 و با تأمین اعتبار شرکتهای برتر ژاپنی از جمله خودروساز Toyota Corp ، شرکت الکترونیک Panasonic Corp و توسعه دهنده بازی های ویدیویی Bandai Namco با فروتنی آغاز شد.

کارشناسان سروصدای اتومبیل های پرنده را با روزهایی که صنعت هواپیمایی با برادران رایت و صنعت خودرو با فورد مدل T آغاز به کار کردند مقایسه می کنند.

لیلیوم آلمان ، Joby Aviation در کالیفرنیا و ویسک ، سرمایه گذاری مشترک بین شرکت بوئینگ و کیتی هاوک کورپ ، همچنین بر روی پروژه های eVTOL کار می کنند.

سباستین ترون ، مدیر اجرایی کیتی هاوک ، گفت که برای پذیرش این ماشین ها بین مردم زمان لازم است. اما ممکن است زمان بین فناوری و پذیرش اجتماعی برای وسایل نقلیه eVTOL بیشتر باشد.

 

منبع: techxplore

دیدگاهتان را بنویسید