خودرو

پرواز اولین خودرو پرنده در ایالت New Hampshire

نیوهمپشایر اولین ایالتی است که به خودرو پرنده اجازه پرواز و تردد در جاده را می دهد.

در ایالت New Hampshire دولت آماده است تا به این نوع خودرو پرنده اجازه دهد به طور قانونی در جاده تردد کنند.ایده خودروهای پرنده چندین دهه وجود داشته است،ولی تا کنون به دلیل مشکلات متعدد در این زمینه از جمله تولید و موانع قانونی تا کنون این ایده عملی نشده است. اما نیوهمپشایر نیز جلوتر رفته و کلیک پرواز این خودروهای پرنده را زده است.

روز چهارشنبه،سخنگوی دولت بیل جتسون بیان کرد این لایحه  در نیوهمپشایر تصویب شد و امیدوار است لایحه حمل و نقل عمومی این نوع خودروهای پرنده قانونی و به تصویب برسد و  این یک حرکت رو به جلو است.

به طور واضح، این قانون اجازه نمی دهد خودروهای پرنده در آینده به پرواز دربیایند، اما به آنها اجازه نمی دهد تا به عنوان وسیله نقلیه سنتی در جاده های عمومی فعالیت کنند. در اصل، این اجازه را می دهد تا رانندگان / خلبانان فردا به سمت فرودگاه بیایند و سپس به سمت آسمان حرکت کنند و مجاز به برخاستن و فرود در جاده های عمومی نیستند.

اگرچه تا کنون هیچ پشتیبانی برای تولید این نوع خودروهای پرنده وجود ندارد تنها دو شرکت هستند که همچنان به دنبال توسعه این بخش هستند. Terrafugia احتمالاً بزرگترین نام پس از استارتاپ Geely چینی استارتاپ مستقر در ماساچوست است. با این حال، این شرکت در چند سال گذشته بسیار بی سر و صدا به اجرای این نوع پروزه ها میپردازد. این شرکت به Roadshow گفت که 100 نفر در حال کار بر روی پروژه خودروهای پرنده خود هستند.

دومین شرکت سامسون اسکای است. استارتاپ مستقر در اورگان در ابتدا برنامه ریزی کرده بود که خودروی پرنده خود را در سال 2019 پس از ایجاد یک هیاهوی بزرگ در سال 2018 آماده کند.آخرین بار تقریباً یک سال پیش به روزرسانی در نمونه اولیه انجام گرفته،اما به نظر می رسد این شرکت هنوز هم در حال در جا زدن است.

تصویر خودرو پرنده279،000 دلاری

حتی اگر روزی خبر از پرواز یک خودرو پرنده به گوش برسد، بعید است که دقیقاً همان روشی را که  در جتسون تماشا کرده ایم، انجام دهند. در واقعیت، خم شدن عمودی و سقوط از زمین، یا VTOL، احتمالاً به شیوه زندگی آینده نگر نزدیک تر خواهد بود.

تیک آف:این گزینه به خلبان امکان می دهد تا در هوای بد به زمین بنشیند و رانندگی کند،حمل و نقل یکپارچه زمینی را در هر دو انتهای پرواز فراهم می کند.خودرو پرنده می تواند بیش از 5000 فرودگاه عمومی در ایالات متحده آمریکا پرواز کند و رانندگی در جاده های عمومی و بزرگراه ها قانونی باشد.

این هواپیما تنها هواپیمای سبک طراحی شده برای رعایت استانداردهای ایمنی خودروهای فدرال است، همچنین برای امنیت بیشتر مجهز به یک چتر نجات کامل وسیله نقلیه است.

منبع:cnet

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا