خودرو

روسیه نسل جدید تاکسی های بدون راننده خود را رونمایی کرد

Yandex روسیه از نسل چهارم تاکسی های بدون راننده خود رونمایی کرده است که به طور مشترک با Hyundai Mobis تولید شده است.نخستین ناوگان تاکسی های بدون راننده تحت عنوان خودروی رباتیک در روسیه از سال ۲۰۲۴ در شهر مسکو پایتخت این کشور راه اندازی خواهد شد.بنا به اعلام “الکسی سمیونف” معاون وزیر حمل و نقل روسیه، نخستین ناوگان تاکسی های بدون راننده یا خودران احتمالا طی چند سال آینده در پایتخت روسیه شروع به فعالیت خواهند کرد.

Yandex روسیه چهارمین نسل ازتاکسی های بدون راننده خود را رونمایی کرد

وی گفت: اگر ما به طور مؤثر اجرای برنامه خود که با مقامات ذینفع و شرکت‌های اصلی(وزارت حمل و نقل، وزارت کشور و وزارت صنعت و تجارت) در حال توسعه آن هستیم را شروع کنیم، بنابراین من معتقدم که سال ۲۰۲۴ سالی است که ما خواهیم توانست ناوگان تاکسی‌های بدون راننده را راه اندازی کنیم.

این سرویس توسط غول فناوری روسی به نام “یاندکس”(Yandex) به همراه Hyundai Mobis ارائه می‌شود. این شرکت در حال حاضر آزمایش بیش از ۱۰۰ خودروی رباتیک را در دست اقدام دارد.

“یاندکس” برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ از خودروی خودران خود رونمایی کرد و رسما اعلام کرد که وارد بازار فناوری بدون راننده یا خودران شده است و قصد دارد از خدمات آنلاین موجود خود مانند مسیریابی از روی نقشه، نظارت بر ترافیک و تشخیص تصویر برای سرویس تاکسی‌های خودران استفاده کند.

 

در سال ۲۰۱۸ اولین خودروهای خودران آزمایشی در مسکو و تاتارستان به بهره برداری رسید و به تازگی فهرست مناطقی که آزمایشات این خودروهای خودران در آنها در حال انجام است، به ۱۳ شهر گسترش یافته است.دیمیتری لهچچوک، رئیس Yandex Self Driving، می گوید: در یکی از اولین پروژه هایی که از کار ما می آید، ما اولین نمونه اولیه رانندگی Hyundai Sonata خودمان را که تابستان گذشته در یک ماه انجام داد، مونتاژ کردیم.

تعداد بسیار کمی از شرکت های دیگر در جاده های عمومی تست های بدون راننده را انجام می دهند. در اکتبر سال 2018، Waymo گوگل مجوز انجام این کار را در کالیفرنیا دریافت کرد، اما این شرکت هنوز آزمایش های بدون راننده را در این ایالت آغاز نکرده است. در دسامبر سال گذشته، ویمو به طور خلاصه سواری را بدون راننده ایمنی در منطقه جغرافیایی واقع در ققنوس، آریزونا انجام داد.

منبع: ion

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا