خودرومعرفی و بررسیویژه

Monarch Tractor باهوش ترین تراکتور برقی جهان

در جهان امروز هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به کمک هوشمند کردن تجهیزات موجود شتافته است. تجهیزات کشاورزی هم از این فناوری و پیشرفت بی بهره نمانده است. تراکتورها و روش های کشاوری هر روز در حال پیشرفت هستند و امروز ما می خواهیم هوشمندترین تراکتور برقی جهان یعنی Monarch Tractor را معرفی کنیم.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

در طی سالهای اخیر ما شاهد ظهور فناوری رانندگی خودکار در صحنه کشاورزی نظیر تراکتورهای رباتیک خودکار بوده ایم ولی تا به حال هیچ تراکتوری نتواسته جسارت انجام کار با سرنشین و بدون سرنشین را مانند Monarch Tractor داشته باشد.

Monarch Tractor از لحاظ ظاهری مانند تراکتور های معمولی است ولی با دارا بودن فناوری های پیشرفته، قادر به یادگیری و انجام کار های کشاورزی با وجود سرنشین و بدون سرنشین است. تراکتور برقی Monarch با استفاده از دوربین های 360 درجه ، مجموعه حسگرها و نرم افزار ناوبری مستقل ، می تواند بدون راننده کار های از قبل برنامه ریزی شده را انجام دهد.

این تراکتور با استفاده از نرم افزار یادگیری عمیق، هوش مصنوعی، حسگرها و تجهیزات تصویربرداری خود می تواند با جمع آوری و تجزیه و تحلیل روزانه 240 گیگابایت داده، کارهایی نظیر برآورد عملکرد محصول و تجزیه و تحلیل طولانی مدت سلامت محصولات را انجام دهد.

از نظر مشخصات فنی ، مونارچ تراکتور به عنوان هوشمندترین تراکتور برقی جهان از یک پیشرانه الکتریکی 70 اسب بخاری بهره می برد و می تواند بیش از 10 ساعت بدون وقفه کار کند. شارژ مجدد Monarch Tractor از طریق یک خروجی 220 ولت به مدت چهار تا پنج ساعت انجام می شود.

این تراکتور هوشمند دارای یک جک بالابر با ظرفیت وزن 998 کیلوگرم است که می تواند گاو آهن و تجهیزات مورد نیاز یک زمین کشاورزی را به خود متصل کند.

کارلو موندوی مدیر ارشد کشاورزی Monarch Tractor ، می گوید: من به عنوان یک کشاورز نسل چهارم ، خطرات کشاورزی برای کارگران و محیط زیست را از نزدیک دیده ام. تراکتور Monarch با عدم تولید انتشار گازهای گلخانه ای ، کاهش نیاز به علف کش ها و دور نگه داشتن کارگران از خطرات، مزارع را به سمت آینده ای امن و پایدار پیش می برند.

قیمت اولیه این تراکتور هوشمند 50،000 دلار است و رزرو پیش خرید Monarch Tractor در آمریکا با موعد تحویل پاییز 2021 حدود 500 دلار است.

فیلم زیر نگاهی به عملکرد تراکتور دارد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا