خودرومعرفی و بررسیویژه

پهباد Bug یک هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی ارتش انگلیس

شرکت هواپیماهایی UAVTEK برای تحویل 30 نمونه اولیه از هواپیمای بدون سرنشین Bug nano به منظور ارزیابی میدانی با BAE Systems همکاری کرده است. وزن پهباد بدون سرنشین Bug حدود 196 گرم است که می تواند تا 50 مایل در ساعت (80 کیلومتر در ساعت) حرکت کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

یکی از نکات قابل توجه در مورد بازار هواپیماهای بدون سرنشین ، تنوع عملکرد ، شکل و اندازه آن است. پهپادهای بزرگتر برای شناسایی ، جنگ و حتی پرتاب ماهواره های کوچک طراحی شده اند و در مقابل پهپادهایی مانند Bug برای کارهای جاسوسی و تصویربرداری طراحی شده اند.

ساختن یک پهپاد کوچک، کار چندان سخت نیست اما هوشمند سازی این نوع پهپاد برای انجام مأموریت خود و داشتن استقامت کافی برای رسیدن به هدف و بازگشت به محل اولیه دشوار است.

پهباد Bug یک هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی ارتش انگلیس

وزن هواپیمای بدون سرنشین Bug تقریباً به اندازه یک تلفن هوشمند است ، برد آن 1.25 مایل (2 کیلومتر) و باتری آن چهل دقیقه شارژ دارد. Bug می تواند به سرعت 80 کیلومتر در ساعت (22 متر در ثانیه) برسد و دوربین خود را روی دستگاه های مختلف زوم کند. این پهباد در برابر بادهای مخالف 35 گره می تواند کنترل خود را حفظ کند. طبق گفته BAE ، پهباد Bug تنها نانو پهپاد موجود است که می تواند در شرایط بد آب و هوایی دوام بیاورد.

جیمز جرارد ، تکنسین اصلی فناوری اطلاعات تجاری کاربردی BAE Systems می گوید: حتی در سخت ترین شرایط آب و هوایی این پهباد می تواند اطلاعات تاکتیک های حیاتی خود را ارائه دهد و اطلاعات خود را به صورت عکس و ویدیو به فرماندهان مستقر در خشکی ، دریا و هوا ارسال کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا