بازی

بازی ترسناک و اکشن Silent Hill 4: The Room

بازی Silent Hill 4: The Room یک بازی ویدئویی ترسناک است. این سری بازی در ژوئن 2004 در ژاپن و در سپتامبر همان سال در آمریکای شمالی و اروپا منتشر شد. Silent Hill 4 برای پلی استیشن 2 ، ایکس باکس و مایکروسافت ویندوز منتشر شد. در تاریخ 2 اکتبر سال 2020 ، پس از سال‌ها کونامی و CD Projekt ترس تپه خاموش را به رایانه‌های شخصی آورد! بازی Silent Hill 4: The Room با قیمت 10 دلار در فروشگاه GOG قابل خرید است.

بازی Silent Hill 4: The Room پس از لو رفتن اطلاعات رتبه بندی PEGI به رایانه‌های شخصی آمد. نسخه اصلی بازی Silent Hill 4 در سال 2004 همراه با نسخه پلی استیشن 2 و ایکس باکس منتشر شده بود. نسخه ابتدایی بازی Silent Hill تنها بازی این سری بود که هرگز برای رایانه‌های شخصی انتشار نیافت. نسخه‌های فراموش نشدنی 2، 3 و 4 همگی برای رایانه‌های شخصی پورت شده بود. هیچکدام از نسخه‌های این بازی هرگز به صورت دیجیتالی در دسترس گیمرها قرار نگرفته‌اند و سالهاست فقط در بازار بازی‌های دست دوم فروخته می‌شوند. البته این مشکل برای بسیاری از بازی‌های شرکت کونامی وجود دارد.

بازی Silent Hill 4: The Room

تمامی این بازی‌های قدیمی پس از بازسازی و هماهنگ شدن با PC راه خود را به فروشگاه‌های دیجیتال باز کردند. شرکت کونامی سال‌هاست اشتیاق چندانی به بازی‌های خود نشان نداده، ولی شرکت CD Projekt کاملا بر خلاف آن‌ها بوده و احتمالا بازی‌های بیشتری از شرکت کونامی را به رایانه‌های شخصی بیاورد.

بازی تپه خاموش اخیرا و پیش از رونمایی رسمی در وبسایت PEGI، انجمن رتبه بندی بازی‌های اروپا، دیده شده بود. این رتبه بندی مخصوص نسخه رایانه شخصی بازی بود و بار دیگر بدلیل وجود صحنه‌های خشن و آزاردهنده در دسته PEGI 18 قرار گرفته است. نکته دیگر این است که ما شاهد تاریخ 2 اکتبر 2020، برابر با 11 مهرماه 1399 بودیم که دقیقا زمان انتشار بازی در وبسایت GOG بود.

گرچه هیچکس انتظار انتشار این بازی را نداشت، اینگونه بنظر می‌رسد که شرکت CD Projekt به مذاکرات خود برای احیای بازی‌های قدیمی شرکت کونامی و انتشار آن‌ها در فروشگاه GOG ادامه می‌دهد. بازی تپه خاموش در حال حاضر آخرین بازی انتشار یافته است و این پرسش را بوجود می‌آورد که چه بلایی سر نسخه‌های پیشین می‌آید؟

بازی ترسناک  Silent Hill 4: The Room پلی استیشن

اگر در وبسایت PEGI نام بازی‌های Silent Hill 2 و Silent Hill 3 را جستجو کنید، تنها اطلاعات رتبه بندی نسخه‌های قدیمی را نشان می‌دهد. این جستجو به این معناست که نسخه‌های پیشین همراه با بازی Silent Hill 4: The Room برای رایانه‌های شخصی عرضه نمی‌شوند، ولی بازیکنان حالا بازی ترسناک Silent Hill 4: The Room را پیش روی خود دارند تا از آن لذت ببرند.

بدون شک خرید بازی ترسناک Silent Hill 4: The Room از فروشگاه GOG بسیار ارزان‌تر از جستجو و خرید نسخه فیزیکی این بازی‌ست. نکته تعجب برانگیز غیبت نسخه‌های پیشین موفق و پرطرفدار و دوست داشتنی این سری بازی‌ست که بدون شک بازیکنان زیادی خواستار بازگشت آن‌ها هستند. شاید شرکت کونامی قصد دارد آن‌ها را به نحوی دیگر به بازار عرضه کند یا حتی در حال برنامه‌ریزی برای بازی Silent Hill در پلی استیشن 5 باشد.

 

منبع: plaza

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا