بازیمعرفی و بررسی

بازی Nioh 2 یک تجربه فراموش نشدنی برای گیمرها

اگر به دنبال یک بازی نقش‌آفرینی پرچالش هستید، Nioh 2 مخصوص شماست. بازی Nioh 2 توسط استودیوی From Software ساخته شده است و به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد. این بازی در مورد یک سامورایی است که با هیولاها و شیاطین مبارزه می‌کند و با سری اول Nioh فرق هایی دارد. این بازی در سال 2018 معرفی شد و سپس در ماه نوامبر 2019 نسخه آزمایشی آن به صورت عمومی در اختیار گیمرها قرار گرفت.

در سری اول دیدیم که یک سامورایی خارجی با موهای روشن به اسم ویلیام به عنوان شخصیت اصلی در داستان حضور داشت؛ اما در Nioh 2 قهرمان اصلی تغییر کرده است. در این بازی شما می‌توانید شخصیت مورد نظرتان را که ترکیبی از انسان و یوکای (در فرهنگ ژاپنی به معنی روح) است به سلیقه خودتان بسازید. ماجراهای این بازی در دوران باستانی ژاپن و در سال 1555 رخ می‌دهند.

بازی Nioh 2 یک تجربه فراموش نشدنی برای گیمرها

بر اساس اطلاعات موجود، شخصیتی که شما هدایتش می‌کنید یک شکارچی روح در شهر مینو است. یک روز وقتی او با یک یوکای قدرتمند مبارزه می‌کند و آن را شکست می‌دهد، نیمی از وجود خودش به یوکای تبدیل می‌شود. سپس یک فروشنده دوره‌گرد به اسم توکیشیرو به او کمک می‌کند و این دو نفر با هم به شهرهای مختلف ژاپن در دوران آشوب‌زده سنگوکو سفر می‌کنند.

شخصیت اصلی بازی و توکیشیرو در واقع یادآور یکی از شخصیت‌های تاریخی کشور ژاپن به اسم تویوتومی هیدیوشی هستند. این شخص کسی بود که گروه‌های مختلف را در ژاپن با هم متحد کرد و به دوران سیاه سنگوکو پایان داد. داستان بازی Nioh 2 پر از اتفاقات سیاه و جادویی خواهد بود و در عین حال، وقایع بخش مهمی از تاریخ ژاپن را بازگو خواهد کرد.

 استودیوی From Software

بازی Nioh 2 دارای سیستم مبارزات پیچیده‌ای برای گیمرها است. سلاح‌های سرد این بازی نسبت به شماره اول افزایش پیدا کرده‌اند و حالا 9 گروه مختلف از این سلاح‌ها را در اختیار خواهید داشت. مهارت‌ها و همچنین کمبوهای بازی نیز به همین تعداد هستند. یکی از ویژگی‌های خوبی که تیم نینجا به بازی Nioh 2 اضافه کرده، وضعیت‌های مختلف است. به این ترتیب که شما می‌توانید بر اساس استراتژی خودتان سه وضعیت را در نبردها انتخاب کنید.

در وضعیت «سخت» حملات شما قوی‌تر خواهند بود و می‌توانید ضربات قدرتمندتری به دشمنان وارد کنید؛ اما در بخش دفاعی ضعیف‌تر هستید. در وضعیت «آرام» سرعت بیشتری دارید و همچنین می‌توانید بهتر دفاع کنید؛ اما حملات شما قدرت چندانی نخواهند داشت. وضعیت سوم هم «معمولی» است که بین دو وضعیت قبلی قرار می‌گیرد و تعادل بیشتری بین دفاع و حمله دارد. با توجه به دشمنانی که مقابل شما قرار می‌گیرند و همچنین سبک بازی خودتان، می‌توانید هر کدام از این وضعیت‌ها را در هنگام نبرد انتخاب کنید.

همچنین در برخی مواقع این امکان وجود دارد که روح یوکای درون شخصیت اصلی را فعال کنید و او را به یک شیطان خطرناک تبدیل سازید. در این حالت، حملات شما قدرت بیشتری دارند و قابلیت‌های جدیدی را به دست می‌آورید. اما این حالت تنها برای چند ثانیه باقی می‌ماند و سپس مجدداً به حالت عادی برمی‌گردید.

گیم پلی بازی پرچالش Nioh 2 تا حد زیادی شبیه بازی اول مجموعه است؛ اما در بخش‌های مختلف شاهد ارتقای آن هستیم. برای مثال در بازی اول شاهد حالت همکاری Co-Op بودیم، اما حالا در بخش چند نفره Nioh 2 این امکان وجود دارد که حداکثر سه بازیکن به همکاری با یکدیگر بپردازند.

 استودیوی From Software

علاوه بر این امکان که باعث می‌شود بتوانید بخش چند نفره بازی را به همراه دوستان خود انجام دهید، قابلیتی به اسم Benevolent Grave هم وجود دارد که از طریق آن قادر خواهید بود یک نسخه از شخصیت خودتان را به صورت NPC (کاراکتر غیر قابل بازی) به جای بگذارید. این کار به شما کمک می‌کند تا به انرژی ارواح دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن‌ها بتوانید از قدرت‌های جادویی برخوردار شوید. برای استفاده از این قابلیت هم باید از یک سنگ درخشان به نام Righteous Jasper استفاده کنید که این آیتم را می‌توانید با انجام دادن برخی از ماموریت‌ها به دست آورید.

همان‌طور که گفتیم، در بازی پرچالش Nioh 2 شما در نقش تویوتومی هیدیوشی ظاهر می‌شوید که یکی از از قهرمانان تاریخ ژاپن به شمار می‌رود. اما ابتکاری که سازندگان به خرج داده‌اند این است که می‌توانید این شخصیت را به شکلی که خودتان دوست دارید بسازید. این موضوع باعث می‌شود که با او ارتباط بیشتری برقرار کنید. تویوتومی یک نیمه یوکای است که می‌توانید ویژگی‌های مختلفش مثل سن، قد، صورت، لباس و غیره را مطابق سلیقه خودتان بسازید. جالب است که امکان انتخاب جنسیت نیز وجود دارد؛ یعنی حتی می‌توانید نسخه مونث این شخصیت را انتخاب کنید و با او مراحل را پیش ببرید. به طور کلی بازی Nioh 2 دارای یک سیستم ساخت شخصیت کامل است که از طریق آن می‌توان قهرمان بازی را با جزئیات دقیق طراحی کرد.

در بازی‌های نقش‌آفرینی، وجود درخت مهارت‌ها یکی از المان‌های اصلی گیم‌پلی است. این مکانیزم در واقع تعیین می‌کند که پیشرفت شما در بازی به چه شکلی خواهد بود و می‌توانید قابلیت‌ها و مهارت‌های شخصیت اصلی را در چه جنبه‌هایی گسترش دهید. افرادی که بازی اول مجموعه Nioh را تجربه کرده باشند، متوجه شباهت‌های آن با نسخه دوم خواهند شد. البته حالا گزینه‌های بسیار بیشتری در بخش درخت مهارت‌ها وجود دارند. این بخش به حد کافی بزرگ و پیچیده است که حتی بازیکن‌های حرفه‌ای هم مدت زیادی با آن درگیر شوند.

تاریخ انتشار nioh 2

در این سیستم چندین دسته‌بندی برای مهارت‌ها وجود دارد. گیمرها می‌توانند در شاخه‌های مختلف به باز کردن مهارت‌های بیشتر بپردازند تا از آن‌ها در مبارزات بازی بهره ببرند. برای باز کردن مهارت‌ها هم نیاز به خرج کردن امتیازاتی خواهد بود که در هنگام بازی کردن به دست می‌آورید.

به طور کلی باید بگوییم که بازی Nioh 2 یکی از چالش‌ برانگیزترین ساخته‌های تیم نینجا است. از بین 3500 نفری که دموی این بازی پرچالش را در نمایشگاه بازی‌های توکیو تجربه کردند، تنها 175 نفر توانستند آن را به پایان برسانند؛ یعنی فقط 5 درصد از گیمرها موفق شدند همه دشمنان بازی را بکشند و به پایان مراحل موجود در دمو برسند. این موضوع نشان می‌دهد که سطح چالش در بازی Nioh 2 نسبت به شماره قبلی هم بالاتر خواهد بود و این ویژگی احتمالاً از سوی طرفداران مجموعه با استقبال مواجه می‌شود.

یکی از ویژگی‌های برجسته مجموعه Nioh طراحی دشمنان عجیب و ترسناک آن است. این ویژگی در بازی اول هم وجود داشت؛ اما عده‌ای از گیمرها معتقد بودند که تنوع دشمنان در این بازی به اندازه کافی نبود. به همین خاطر تیم نینجا تصمیم گرفت تا در ساخت نسخه دوم، تمرکزش را روی تنوع بخشیدن به دشمنان و سبک مبارزه آن‌ها بگذارد. نتیجه این امر هم طراحی دشمنانی است که نمونه آن‌ها را در هیچ بازی دیگری نمی‌بینید. این دشمنان که همگی از نژاد یوکای هستند، با الگوگیری از حیوانات و موجودات افسانه‌ای طراحی شده‌اند. ظاهر این دشمنان در کنار سختی گیم‌پلی بازی، می‌تواند تجربه‌ای فراموش نشدنی را در Nioh 2 رقم بزند.

خرید بازی nioh 2

سازندگان بازی پرچالش Nioh 2 تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا نسخه‌ای شبیه به واقعیت ژاپن را برای گیمرها به تصویر بکشند. در بخش طراحی هنری، آن‌ها سعی کرده‌اند از المان‌های سنتی ژاپنی استفاده کنند که هم زیبایی خاصی به تصاویر بازی بخشیده و هم به ترسیم حال و هوای آن دوره تاریخی کمک کرده است.

منبع: plaza

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا