بازی

کنسول بازی PlayStation 5 در مراسمی با شکوه معرفی می شود

پلتفرم  PlayStation 5 (با نام اختصاری PS5) کنسول بازی ویدیویی خانگی آینده است که توسط Sony Interactive Entertainment ساخته شده است. پلی استیشن 5 در سال 2019 به عنوان جانشین پلی استیشن 4 معرفی شد که قرار است در 16 سپتامبر به صورت رسمی معرفی شود.

شرکت سونی آخر این هفته مراسم معرفی پلی استیشن 5 را برگزار خواهد کرد. شرکت سونی قصد دارد مراسم آنلاین 40 دقیقه‌ای را در تاریخ چهارشنبه، 16 سپتامبر در ساعت 13:00 به وقت ایالات متحده و پنج‌شنبه، 27 شهریور ساعت 00:30 بامداد به وقت تهران برگزار کند. این مراسم شامل اخباری در رابطه با بازی‌های استودیوهای وابسته به سونی، به همراه بازی‌هایی از دیگر شرکت‌هاست. شرکت سونی این مراسم را با عنوان «نگاهی دیگر به بازی‌های PS5 در زمان عرضه (و فراتر)» توصیف کرده است.

 

انتظار می‌رود در مراسم معرفی پلی استیشن 5، تاریخ عرضه و همچنین قیمت پلی استیشن 5 نیز مشخص شود. شرکت مایکروسافت پیش از لو رفتن قیمت 299 دلاری ایکس باکس سری اس قصد داشت در هفته آینده مراسمی برای معرفی کنسول بازی کوچک‌تر خود، ایکس باکس سری ای، برگزار کند که به لطف اخبار لو رفته در فضای مجازی، قیمت و زمان عرضه را جلو انداخت و در آینده مراسمی جداگانه برگزار خواهد کرد. شرکت سونی نیز از ماه گذشته، پیش ثبت نام برای کنسول بازی PS5 را آغاز کرده، ولی هنوز قیمت و زمان عرضه را مشخص نکرده است.

کنسول بازی PlayStation 5 در مراسمی با شکوه معرفی می شود PS5 پلی استیشن 5

احتمالاتی فوق قوی مبنی بر مشخص شدن قیمت و زمان عرضه PS5 در مراسم معرفی پلی استیشن 5 وجود دارد. این احتمال از آنجایی قوت گرفته که مایکروسافت پیش فروش خود برای کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس را از 22 سپتامبر برابر با 1 مهرماه آغاز می‌کند.

همانطور که در اخبار پیشین خواندید قیمت ایکس باکس سری ایکس 499 دلار اعلام شده است. در سمت سونی تفاوتی بزرگ دیده می‌شود و این تفاوت در PS5 عادی و پلی استیشن 5 دیجیتال ادیشن است. همانطور که شرکت سونی از پیش مشخص کرده، این دو کنسول به جز قسمت درایو دیسک، هیچگونه تفاوتی از لحاظ سخت افزاری با یکدیگر ندارند و این درحالی‌ست که ایکس باکس سری اس، از لحاظ سخت افزاری نسبت به ایکس باکس سری ایکس ضعیف‌تر است. قیمت ایکس باکس سری اس 299 دلار تعیین شده است. بدون شک شاهد جنگ کنسولی بزرگ، بخصوص از لحاظ قیمت خواهیم بود.

قطعا تماشای مراسم معرفی PS5 خالی از لطف نخواهد بود. فشار بیش از حد کاربران در کنار قیمت بسیار مناسب ایکس باکس سری اس، شرکت سونی را در منگنه قرار داده و انتظارات را به شدت از سونی و پلی استیشن 5 بالا برده است.

 

منبع: plaza

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا