بازی

بازی GhostWire: Tokyo یک بازی اکشن برای گیمر های ماجراجو

بازی اکشن-ماجراجویی GhostWire: Tokyo ، روایتی از شهر توکیو است و بازیکن را در برابر شیاطین ماورالطبیعه قرار می‌دهد. بازی گاست وایر توکیو توسط Tango Gameworks ساخته شده و توسط Bethesda Softworks برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5 و مایکروسافت ویندوز منتشر خواهد شد.

داستان بازی Ghostwire Tokyo

بازی GhostWire: Tokyo همانطور که از اسم آن پیداست، در توکیو اتفاق می‌افتد و بیانگر یک اتفاق است که در پس آن به طور ناگهانی 99٪ از مردم بدون هیچ دلیل و اخطاری ناپدید می‌شوند و فقط لباس‌هایشان از آنها باقی می‌ماند. در همین حین، یک نیروی شیطانی عجیب و غریب وارد شهر می‌شود که ممکن است مسئول ناپدید شدن این افراد باشد. حال شما به عنوان شخصیت اصلی بازی اکشن وظیفه دارید که با استفاده از توانایی‌های خود برای مبارزه با تاریکی، آن  نیرو را ردیابی کرده و به دنبال کشف ماجرا باشید.

البته ارواح تنها تازه واردان پرسه‌زن در خیابان نیستند؛ یک گروه نقاب‌دار به نام بازدیدکنندگان (Visitors) که ماسک‌هایی را پوشیده‌اند نیز وجود دارند. نقش این بازدیدکنندگان نیز در داستان بازی گاست وایر همراه با رمز و رازهای بسیاری است.

بازی GhostWire: Tokyo یک بازی اکشن برای گیمر های ماجراجو

گیم پلی بازی Ghostwire Tokyo

بازی GhostWire: Tokyo یک گیم ترسناک بر مبنای تلاش برای بقا همانند بازی Evil Within نیست. اگرچه عناصر «شبح‌وار» نیز در آن وجود دارند، اما این یک بازی اکشن اول شخص محسوب می‌شود که شما را با توانایی‌های فوق طبیعی و در حال مبارزه با ارواح مختلف قرار می‌دهد. هر روحی نقاط قوت و ضعف مختلفی دارد، بنابراین هر مبارزه شما را ملزم می‌کند که با دقت فکر کنید و سپس عمل کنید. جمله معروف بازی GhostWire: Tokyo این است: «از ناشناخته نترس. به آن حمله کن». چند نکته مهم درباره گیم‌پلی این بازی مشخص شده که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

  • سه روح مختلف مشخص در بازی وجود دارند: Amewarashi ، Shiromuku و Kuchisake.
  • این بازی با پشتیبانی صوتی عالی و به صورت سه‌بعدی طراحی شده است.
  • بازی GhostWire: Tokyo همچنین از کنترلر DualSense PS5 با بازخورد هپتیک برای توانایی‌های خاص و مختلف پشتیبانی می‌کند.

بازی گاست وایر توکیو

علاوه براین، تریلر گیم پلی بازی GhostWire: Tokyo نشان می‌دهد که بازیکن نه تنها در حالت اول شخص بازی خواهد کرد، بلکه به نظر می‌رسد شخصیت اصلی بازی از طریق حرکات دست، توانایی‌های جادویی زیادی را به همراه دارد. همچنین تیم رزمی ساخت این عنوان، سیستم پیچیده مبارزاتی را ایجاد کرده‌اند که الهام گرفته شده از حرکات سنتی دست است.

برای مثال شما می‌توانید حرکات Takedown بر روی هیولا را از دور در GhostWire انجام دهید و هنگامی که دشمنان آسیب‌پذیر هستند، «مرکز اصلی» آنها در معرض دید قرار می‌گیرد که می‌توانید با سیم‌های معنوی خود آنها را به سمت خود بکشید و از بین ببرید. در بازی GhostWire: Tokyo، دشمنان خاص در برابر انواع خاصی از حملات آسیب‌پذیر هستند.

هارا، یکی از سازندگان این بازی، در تجزیه و تحلیل اخیرش درباره این عنوان می‌گوید: ما می‌خواهیم بازیکن احساس کند که یک فرد قدرتمند با تکنولوژی بالا که توانایی‌های بی‌شماری داشته و همه را شکست می‌دهد است. برای رسیدن به این هدف، ما به جای اسلحه‌های ساده، حرکات دست پیچیده را به عنوان سلاح‌های اولیه انتخاب کردیم.

بازی گاست وایر توکیو

تاریخ انتشار بازی GhostWire: Tokyo

این بازی قرار است در سال 2021 برای پلتفرم‌های پلی ‌استیشن 5 و مایکروسافت ویندوز منتشر شود، اما تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده است. همچنین از آنجایی که این یک بازی کنسول اختصاصی است، احتمالاً مدتی بعد برای پلتفرم ایکس‌باکس سری ایکس نیز در دسترس باشد.

تریلر گیم پلی بازی GhostWire:Tokyo

در این مقاله به بررسی بازی GhostWire: Tokyo پرداخته و درباره داستان، گیم‌پلی، تریلر و تاریخ انتشار آن صحبت کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد.

 

منبع: plaza

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا