پزشکی و سلامت

افراد مبتلا به کلسترول بالا باید کربوهیدرات ها را حذف کنند نه چربی اشباع شده

برای چندین دهه به افراد مبتلا به کلسترول خون مادرزادی دستور داده می شود که برای کاهش کلسترول خون و خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، میزان مصرف چربی های اشباع را به حداقل برسانند. اما یک مطالعه جدید که در مجله معتبر BMJ Evidence based Medicine منتشر شده است، هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعاها پیدا نکرد.

هایپر کلسترول مادرزادی یک اختلال ژنتیکی است که باعث می شود سطح کلسترول خون این افراد بین 2 تا 4 برابر بالاتر از یک فرد عادی ​​باشد. سازمان ها از جمله انجمن قلب آمریکا به این افراد پیشنهاد کرده اند که از خوردن مواد غذایی از منابع حیوانی مانند گوشت ، تخم مرغ و پنیر و همچنین از روغن نارگیل خودداری کنند.

یک تیم بین المللی از متخصصان بیماری های قلبی و رژیم غذایی ، از جمله پنج متخصص قلب و عروق ، دستورالعمل های مربوط به رژیم غذایی  افراد مبتلا به فشار خون بالا مادرزادی را بررسی کردند. آنها می گویند که هیچ توجیه منطقی برای متخصصان بهداشت به منظور توصیه به رژیم غذایی با چربی اشباع کم وجود ندارد.

افراد مبتلا به کلسترول بالا باید کربوهیدرات ها را حذف کنند نه چربی اشباع شده بیماری های قلبی کلسترول خون مادرزادی

دیوید دیاموند ، نویسنده اصلی و استاد محقق بیماریهای قلبی در دانشگاه فلوریدا جنوبی گفت: طی 80 سال گذشته به افراد مبتلا به فشار خون بالا در خانواده گفته شده است که کلسترول خود را با رژیم کم چربی اشباع کاهش دهند. مطالعه ما نشان داد كه يك رژيم غذايي سالم تر برای نظر قلب ، قند كم است نه چربي اشباع.

پیروی از رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند ، مانند افرادی که دارای اضافه وزن ، فشار خون بالا و دیابتی هستند ، موثرتر است.

یافته های آنها مطابق با مقاله دیگری که اخیراً در ژورنال کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شده است مطابقت دارد و شواهد محکمی مبنی بر اینكه غذاهایی مانند نان ، سیب زمینی و شیرینی كه قند خون را افزایش می دهد باید به حداقل برسند.

منبع: medicalxpress

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا