پزشکی و سلامت

ظهور قلم های انسولین هوشمند برای مراقبت از دیابت

روزگاری، قلم های انسولین راهی نوین برای تزریق در مقابل استفاده از ویال و سرنگ بود. امروزه، قلم های انسولین هوشمند آماده ارائه نه تنها گزینه راحت تر و کارپسندتر هستند، بلکه داده های دوز را نیز می توانند در سیستم عامل های دیجیتال به اشتراک گذاشته و با سایر اطلاعات مهم مراقبت از دیابت تلفیق کنند.

 در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

منابع در حال رشد،استفاده از مزایای تلفن های هوشمند را نشان می دهد، از جمله یک مطالعه بالینی در سال 2019 از دیابت جوسلین، شواهدی مبنی بر توانایی قلم های بلوتوث برای پیگیری میزان انسولین و زمان آن، به بهبود مدیریت دیابت کمک می کند.

فناوری قلم متصل

ما از زمان معرفی اولین محصولات قلم انسولین در اواخر دهه 1980، از زمان استفاده کامل از قلم ها تا معرفی کلاه های دیجیتالی که داده ها را ضبط می کنند و آنها را به برنامه های تلفن همراه و سیستم عامل های آنلاین می رسانند، و اکنون قلم های دارای بلوتوث، راهی طولانی را طی کرده ایم.

گزینه های دیجیتالی بیشتری برای این قلم ها در دست اجرا است، از جمله اتصال آنها به سیستم های حلقه بسته که می توانند به صورت خودکار دوز انسولین را تنظیم کنند.

چندین قلم انسولین کاملاً متصل در دست توسعه است، اما تا به امروز، تنها یکی از آنها در دسترس است پس از تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در دسترس عموم قرار گرفته است.

ظهور قلم های انسولین هوشمند برای مراقبت از دیابت
قلم انسولین بلوتوثی

تایید  Inpen از قلم انسولین بلوتوثی

بلوتوث InPen که از سال 2017 توسط شرکت تازه تأسیس مستقر در سان دیگو راه اندازی شده است، اولین قلم انسولین متصل در نوع خود است که اطلاعات مربوط به دوزها را کنترل می کند و دوزها را توصیه می کند.

همچنین قند خون و داده های مربوطه را در برنامه جفت شده نمایش می دهد و چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

ظهور قلم های انسولین هوشمند برای مراقبت از دیابت
قلم انسولین بلوتوثی موجود در سه رنگ: آبی ، خاکستری و صورتی

ویژگی ها:

 • این یک قلم قابل استفاده مجدد است که با کارتریج های کوتاه مدت انسولین (Humalog، Novolog و Fiasp) کار می کند، که به راحتی در دستگاه قلم قرار می گیرند.
 • می توان آن را در نیم واحد تجویز کرد (در مقایسه با بیشتر قلم های انسولین، که فقط دوز کامل واحد را ارائه می دهد).
 • این داده های دوز انسولین را جمع آوری می کند و آنها را به برنامه Companion که شامل یک ماشین حساب دوز برای توصیه دوزهای شما است.
 • مانند یک پمپ ساخته شده در ماشین حساب بولوس منتقل می کند و همچنین انسولین فعال واقعی (IOB) را محاسبه و نمایش می دهد.
 • مانند یک پمپ، برنامه Companion همچنین به کاربران امکان می دهد یادآوری هایی را برای دوزهای خاص مانند صبحانه، ناهار، شام و میان وعده قبل از خواب تنظیم کنند.
 • اگر تا پایان پنجره زمان تعیین شده دوز مصرف نکرده باشید، برنامه هشدار می دهد.
 • گرچه با انسولین های پایه طولانی مدت کار نمی کند، کاربران می توانند این دوزها را ردیابی کرده و یادآوری ها را از طریق برنامه تلفن همراه تنظیم کنند.

ویژگی های منحصر به فرد InPen :

 • داده های مربوط به دوز انسولین را به ارزش یک سال نگه می دارد.
 • این رنگ در سه رنگ آبی، خاکستری و صورتی وجود دارد.
 • شامل یک سنسور دما در قلم است که اگر دمای قلم به زیر انجماد یا بالاتر از دمای بدن فرو رود، زنگ برنامه را روشن می کند و اطمینان حاصل می کند که انسولین سالم باقی می ماند.
 • این امکان را برای نظارت از راه دور فراهم می کند – کاربران می توانند برنامه را تنظیم کنند تا اطلاعات دوز خود را حداکثر تا پنج نفر ارسال کند.
 • نه تنها هر دوز انسولین بلکه مقادیر گلوکز و کربوهیدرات خون را نیز شامل شود (اگر به صورت دستی وارد شود)، همه در یک پیام متنی وارد می شوند.
 • کاربران می توانند گزارش ها را با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به اشتراک بگذارند.
 • برنامه Companion رایگان با هر دو iOS و Android کار می کند، اگرچه سازگاری ممکن است به نسخه خاص تلفن هوشمند بستگی داشته باشد.
 • این قلم از اواسط سال 2020 برای استفاده در تمام سنین مورد تایید FDA است.
 • قابل ذکر است، در آگوست سال 2020، Medtronic Diabetes با خریداری Companion و InPen خود، این دستگاه منحصر به فرد تحویل انسولین را به مجموعه اصلی پمپ های انسولین خود اضافه کرد.
 • پس از نهایی شدن این اکتساب تا پایان سال 2020، InPen به طور رسمی به همراه پمپ های انسولین Minimed و فناوری حلقه بسته به بخشی از صفحات در حال تکامل Medtronic تبدیل می شود.

کلاه قلم برای ردیابی داده ها

سلف قلم های هوشمند انسولین “کلاه های ردیابی داده” بودند که می توانستند در بالای قلم انسولین نصب شوند. برخی از نام های به یاد ماندنی در آن بازار Timesulin، InsulCheck و Common Sensing بودند.

چندین مورد از آنها هنوز به اشکال مختلف وجود دارند که در سیستم های دیگر ادغام شده اند.

این بررسی اجمالی سال 2019 در مجله Diabetes Spectrum، تجزیه و تحلیل جامعی در مورد بسیاری از کلاه های مختلف و اجزای مربوط به انسولین قلم در ایالات متحده و سراسر جهان را ارائه می دهد.

قلم ها، وسایل و لوازم جانبی متصل به هوشمند می توانند به کاهش هزینه های طولانی مدت و عوارض دیابت کمک کرده و به طور کلی مراقبت از دیابت را بهبود بخشند.

فن آوری قلم انسولین متصل به آینده

فراتر از InPen، تعداد انگشت شماری از قلم های جدید انسولین متصل به بازار در معرض دید قرار دارند و می توانند در یکی دو سال آینده در دسترس باشند.

البته، یک کلید ادغام با مانیتورهای مداوم گلوکز (CGM) و سایر سیستم عامل های دیابت مانند Tidepool، Glooko و Roche’s mySugr است.

Bigfoot از بدو تأسیس خود در تلاش است تا یک سیستم حلقه بسته کامل به نام Bigfoot Autonomy را به بازار عرضه کند که از پمپ انسولین Asante Snap سابق شرکت استفاده می کند.

اما اخیراً آنها تصمیم گرفتند بر روی سیستم نسل اول متمرکز بر قلم انسولین هوشمند موسوم به Bigfoot Unity تصمیم بگیرند.

این سیستم از کلاه قلم دیجیتال “هوشمند” ساخته شده توسط Timesulin – و توسط Bigfoot در سال 2017 خریداری شده است – به عنوان پایه ای برای طراحی خود استفاده می کند.

دو نوع کلاه قلم وجود خواهد داشت:

 1. یکی برای قلم های انسولین پایه (طولانی مدت)
 2. بولوس (سریع اثر)

مزایای این نوع قلم ها

 • نکته مهم، Bigfoot Unity با هر نوع انسولین کار خواهد کرد.
 • کلاه های متصل شده “هوشمند” به گونه ای طراحی شده اند که در همه مدل های قلم انسولین به طور جهانی قرار گیرند.
 • این داده ها، داده های CGM را مستقیماً از نسخه بعدی حسگر نظارت بر قند فلش Abott FreeStyle Libre با بلوتوث می خوانند تا بر اساس آن قرائت قند، تصمیمات مربوط به دوز انسولین را بگیرند.
 • کاربران حتی قادر به اسکن سنسور Libre با استفاده از کلاه قلم Bigfoot Unity هستند.
 • کاربران برای دریافت توصیه های دوز لازم نیست تلفن های خود را بیرون بیاورند، زیرا این موارد درست روی کلاه قلم نشان داده می شوند.
 • Bigfoot Unityاین نسخه قلم انسولین هوشمند را در اواسط سال 2020 به FDA ارسال کرد و امیدوار است که در سال 2021 تأیید و راه اندازی شود.

ظهور قلم های انسولین هوشمند برای مراقبت از دیابت

 

NovoPen 6 و Echo Plus (تزریق انسولین با تأخیر)

در حالی که چندین سال است که Novo Nordisk دارای نسخه های اولیه قلم های ردیابی دوز هوشمند با پیوست است، ما هنوز منتظر قلم های متصل به نسل بعدی با قابلیت اتصال بلوتوث هستیم.

در سال 2018، Novo برنامه های خود را برای اولین تلفن های هوشمند متصل، NovoPen6 و Novo Echo Plus اعلام کرد.

این قلم های قابل استفاده مجدد دارای یک صفحه نمایش کوچک هستند – برای مشاهده آخرین دوز مصرفی شما و سایر داده ها – که به سیستم عامل دیجیتال و / یا برنامه تلفن همراه نیز منتقل می شود. قابل توجه است، این یک حافظه 800 تزریق دوز و دوام باتری 5 سال بدون هیچ گونه شارژ مجدد دارد.

در همین حال، اکو پلاس به عنوان نسخه دوستانه بچه به بازار عرضه می شود که اجازه می دهد دو برابر واحد و حداکثر 30 واحد داشته باشد، در مقایسه با NovoPen 6 با حداقل دوز 1 واحد و حداکثر 60 واحد در یک زمان.

این قلم ها قابل استفاده مجدد هستند، نه یکبار مصرف، بنابراین کاربران می توانند یک کارتریج تجویز شده جداگانه را که حاوی انسولین Levemir، Tresiba، Novolog یا Fiasp است را عوض کنند.

در ابتدا، Novo قصد داشت این موارد را در اواخر سال 2019 یا اوایل سال 2020 راه اندازی کند، اما این امر به تأخیر افتاد. و سپس COVID 19 وارد بازار شد و ما هیچ به روزرسانی در مورد خط تولید محصول برای این قلم های انسولین متصل نداریم. Novo spokes folk حاضر به ارائه توضیح در مورد این مقاله نشد.

قلم متصل جدید Eli Lilly

در سال 2007، قلم Memoir، از تولید کننده بزرگ انسولین، Eli Lilly اولین بار بود که از ویژگی حافظه چند دوز برخوردار بود. این شرکت در حال حاضر بر روی دستگاه های تحویل هوشمند به روز شده، از جمله پچ پمپ هیبریدی لوله و یک قلم انسولین متصل شده جدید کار می کند.

Eli Lilly جزئیات بیشتری در مورد طرح هوشمند ارائه نکرده است، به غیر از اینکه گفته می شود این یک نسخه اصلاح شده از قلم یکبار مصرف پیش فرض موجود است که برای برقراری ارتباط با یک برنامه تلفن همراه دارای یک پیوست بلوتوث است.

خودکار پر شده در اواخر سال 2019 توسط FDA تأیید شد، اما Eli Lilly تصمیم گرفته است تا زمان نهایی شدن و تأیید جنبه های اتصال، آن قلم را راه اندازی نکند


منبع: healthline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا