پزشکی و سلامت

معرفی بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون و گلوکز در افراد دیابتی نوع1و2

دستگاه اندازه گیری قند خون و مقدار گلوکز بدن یکی از مهمترین پارامتر هایی میباشد که یک بیمار دیابتی میباست در طول روز مورد بررسی قرار دهد.اندازه گیری قند خون خوب حتی اگر دیابتی نیستید،یکی از معیارهای مهم برای نظارت بر حفظ سلامتی میباشد.در مورد بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون و گلوکز در بازار تنوع زیادی وجود دارد.برخی ساده هستند و فقط به شما می گویند قند خون شما چقدر بالا است.

اما برخی دیگر ویژگی های اضافی از جمله قابلیت بلوتوث را برای اتصال به تلفن شما ارائه می دهند. مهم نیست که شما چه ویژگی هایی را از دستگاه میخواهید،مهم پیدا کردن یک مانیتور با نتایج دقیق میباشد که کارایی مورد نیاز را داشته باشد.با صحبت با پزشکان مختلف و بررسی دیدگاه هایشان دردر زمینه خرید بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون و گلوکز ،معاینات پزشکان معالج به طور خلاصه از 5محصول مناسب و پر خریدار که بهترین کارایی را دارند برای شما معرفی میکنیم.

از جمله بهترین گلوکز متر و تست قند خون برای سال 2020 به مواردی از جمله: Freestyle Libre، Reli On، Contour …. و موارد دیگر میتوان اشاره کرد.

  • سیستم کنترل مداوم قند خون

بیماران دیابتی اگر دوست ندارید در طول روز چندین بار از انگشت شما برای کنترل قند خون سوزن زده شود و این مسئله شما را آزار میدهد،این سیستم  بهترین گزینه برای کنترل قند خون شما دوست دیابتی میباشد. دستگاه  Freestyle Libre قند خون شما را با حسگر نازکی که در زیر پوست قرار می دهید کنترل می کند (دردناک نیست) و این سنسور در تمام روز به همراه شما میباشد. این سنسور به وسیله دستگاه اسکن در هر ساعت از شبانه روز قادر خواهد بود میزان قند خون شما را اندازه گیری نماید و همچنین برای اندازه گیری مداوم آن در هر زمان و شرایط بسیار مفید میباشد.

دکتر نیت فاوینی، رئیس پزشکی Forward می گوید: برای افرادی که علاقه مند به بینش عمیق تر نسبت به میزان گلوکز خود هستند، من اغلب Freestyle Libre را برای نظارت مداوم بر گلوکز روزانه توصیه می کنم.با قرار دادن یک سنسور روی بازوی خود، می توانید گلوکز  خود را بطور مداوم در طول روز پیگیری کرده و درک خود را از آنچه باعث می شود سطح قند شما بالا و پایین رود، توسعه دهید.برای کنترل مداوم قند و تعیین سطح گلوکز بدن این روش بسیار مفید است.

  • تلفن های هوشمند که با  Apple Watch سازگار است.

دکتر جوش امدور، مدیر پزشکی StadyMD، دستگاه Dexcom G6 را برای بیماران دیابت نوع 1 و بیماران دیابت نوع 2 توصیه می کند. دکتر امدور می گوید: “همه می دانیم که اندازه گیری مداوم گلوکز ابزاری ارزشمند در مدیریت دیابت نوع 1 و 2 است.”داده های CGM بینش عملی را برای کمک به بیماران دیابتی در پاسخ به شاخص گلیسمی از جمله سطح فعالیت و رژیم غذایی این بیماران در دسترس قرار میدهد.

Dexcom G6 شبیه به Freestyle Libre است به این دلیل که به طور مداوم قند را از یک سنسور کوچک وارد شده در پوست کنترل می کند، اما لازم نیست که برای خواندن سطح قند خون اسکن کنید. خواندن شما به صورت بی سیم به دستگاه دستی Dexcom ارسال می شود، یا می توانید از طریق یک برنامه با تلفن هوشمند یا Apple Watch خود جفت شوید وکنترل را بصورت مسمر انجام دهید.

  • مانیتور ساده و مقرون به صرفه
مانیتور بعدی Contour Next One بهترین فروش در Walmart.com است. با رارزانترین قیمت و کمتر از 20 دلار به  کیت تست دسترسی خواهید داشت. ساختار مانیتور قند خون بسیار ساده است و در کمتر از 5  ثانیه قادر به اندازه گیری قند خون خواهد بود.اتصال بلوتوث یا مانیتور یا بسیاری دیگر از ویژگی های مهم این مانیتور مقرون به صرفه میباشد. اگر قصد نظارت و کنترل مداوم قند خون خود را دارید این دستگاه جزو مقرون به صرفه ترین  دستگاه اندازه گیری قند خون میباشد.
  • ارزان ترین گزینه

ReliOn Prime یکی از گزینه های مقرون به صرفه برای اندازه گیری قند خون با قیمت 9 دلار است. به خاطر داشته باشید که شما هنوز هم نیاز دارید که نوارها را به طور جداگانه خریداری کنید و برای یک جعبه 50 نوار 9 دلار است. ReliOn تا 250 قرائت قند خون را ذخیره می کند، بنابراین می توانید برای دیدن قرائت های قبلی به عقب برگردید، اما قابلیت اتصال به گوشی هوشمند و یا اپلیکیشن وجود ندارد. اگر می خواهید یک کلوگز متر ساده داشته باشید که  چندین بار در روز تست کنید، این گزینه عالی است.

  • سیستم مانیتورینگ قند خون(همه در یک کیت)

 Touch Blood No بهترین دستگاه اندازه گیری قند  در آمازون است. این کیت در حدود 40 دلار ارزش بسیار خوبی دارد که شما می توانید همه چیز را در مورد آزمایش قند خود دریافت کنید. این کیت شامل کنتور Touch، دستگاه لانچ، لانکت، نوار تست و کیف حمل است. هنگامی که قند خود را آزمایش می کنید، نتایج خود را در پنج ثانیه دریافت می کنید و کنتور برای نظارت با گذشت زمان، 300 خوانش را ذخیره می کند. اگر قبلاً از هیچ دستگاهی استفاده نکرده اید، این کیت برای شروع کار بسیار عالی است

اطلاعات موجود در سایتnabzedigital.ir فقط برای اهداف آموزشی و اطلاع رسانی است و به عنوان مشاوره بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نشده است. همیشه درمورد هرگونه سؤالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی داشته باشید، با پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات صحیح مشورت کنید.

معرفی بهترین دستگاه اندازه گیری قند خون و گلوکز در افراد دیابتی نوع1و2
منبع:hindawi

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا