پزشکی و سلامت

چطور در زمان حواس پرتی و استرس ، تمرکز خود را حفظ کنیم

سیارا پرسلر ، نویسنده کتاب Pregame و Game Plan در مورد راه های حفظ تمرکز در زمان حواس پرتی ، آشفتگی ، استرس ، سردرگمی ، خستگی ، اعتراضات ، آتش سوزی و … صحبت می کند. انتخابات ، یا تعداد دیگری از این قبیل موارد که خارج از کنترل ما هستند می تواند توجه ما را جلب کرده و ما را خسته و استرس را وارد فضای زندگی ما کند. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

پرسلر گفت: اتفاقات زیادی در حال رخ دادن است ، پس چگونه می توانیم وقتی این همه اتفاق رخ می دهد تمرکز خود را حفظ کنیم ؟

چطور در زمان حواس پرتی و استرس ، تمرکز خود را حفظ کنیم اه های حفظ تمرکز
چطور در زمان حواس پرتی و استرس ، تمرکز خود را حفظ کنیم

او می گوید ، اولین قدم برای تمرکز ، این است که بدانیم چه اتفاقی دارد می افتد – نه فقط با شنیدن مداوم اخبار ، بلکه توسط خودتان.

پس چطور می توان هم استرس را کنترل کرد و هم کار های مربوط به خود را انجام دهیم؟ پرسلر چند نکته برای راه های حفظ تمرکز دارد.

فهمیدن موارد مختلفی که توجه شما را جلب کرده است ، کمک بسیاری می کند. محدود کردن استفاده از اخبار یا شبکه های اجتماعی جای خوبی برای شروع است.

او می گوید: “شهروند آگاه بودن مهم است ، اما اخبار زیاد می تواند شما را مضطرب کند.” وی پیشنهاد می دهد هشدارهای اخبار و سایر اعلان ها را در گوشی خود خاموش کنید تا دائماً تمرکز و توجه شما را از بین نبرند. “این واقعا می تواند به شما کمک کند تا تمرکز خود را روی وظیفه محول شده حفظ کنید.” حفظ تمرکز در زمان استرس بسیار با اهمیت است.

وی ادامه می دهد: “نکته دیگری که من عاشق آن هستم انجام کارها در فواصل زمانی است” و آن را با سطوح مختلف ورزش و تمرین مقایسه می کند.

چطور در زمان حواس پرتی و استرس ، تمرکز خود را حفظ کنیم

روش های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در سازماندهی این کار کمک کند تا وقفه های ذهنی مشخص و برنامه ریزی شده را داشته باشید.

همچنین ، مطمئن شوید که برای خود وقت می گذارید ، زیرا مراقبت از خود برای سلامت روان مهم است.

او می گوید: ” برای تخلیه روحی تماس های شخصی داشته باشید و برای صحبت کردن با این افراد تماس بگیرید.” “جامعه همان چیزی است که شما را سالم نگه می دارد.”

پرسلر خاطرنشان می کند: ” قدردان بودن یک شروع عالی است و درخواست کمک از دیگران نشانه ضعف نیست.”

اگر نیاز به صحبت کردن با یک دوست ، همکار یا رئیس خود را دارید حتما این کار را بکنید. با دیگران صحبت کنید تا آنچه را که شما می خواهید را بدانند.

منبع  »  DigitalTrends

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا