پزشکی و سلامت

ارائه رایگان واکسن ویروس کرونا به شهروندان استرالیا و روسیه

دولت استرالیا در نظر دارد با امضای قرارداد با شرکت دارویی انگلیسی AstraZeneca ، بطور رایگان واکسیناسیون کل جمعیت این کشور را انجام دهد. AstraZeneca در حال حاضر با دانشگاه آکسفورد همکاری می کند تا واکسن ویروس کرونا را تولید کند ، که در آخرین مراحل آزمایشات بالینی در سراسر جهان است. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

بر اساس این قرارداد، دولت استرالیا در تولید انبوه واکسن نقش خواهد داشت و به همین ترتیب تمام شهروندان استرالیایی به صورت کاملا رایگان واکسیناسیون خواهند شد. «اسکات موریسون» نخست وزیر این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرده: «واکسن کرونای آکسفورد یکی از امیدوارکننده‌ترین و پیشرفته‌ترین نمونه‌ها در جهان است و ما می‌خواهیم آن را خیلی زود و ساده در اختیار شهروندانمان قرار دهیم. اگر این واکسن موفقیت‌آمیز باشد، ما به تامین و تولید انبوه آن کمک خواهیم کرد و خیلی فوری آن را در اختیار ۲۵ میلیون استرالیایی قرار خواهیم داد».

او اضافه می‌کند: «با توجه به اینکه هیچ ضمانتی برای موفقیت‌آمیز بودن این یا هر واکسن دیگری وجود ندارد، ما مشغول مذاکره و تعامل با شرکت‌های بسیار متعددی در سراسر جهان هستیم و محققان و دانشمندان خودمان هم در جست‌و‌جوی واکسن هستند.» اگرچه موریسون از موانع و مشکلات احتمالی آگاه است اما دستاورد احتمالی استرازنکا و آکسفورد را «یکی از بهترین‌های دنیا» می‌شمارد.

ارائه رایگان واکسن ویروس کرونا به شهروندان استرالیا و روسیه

این قرارداد در مراحل اولیه بوده و طرفین صرفا امضایی جهت بررسی تمایلات ارائه داده‌اند. نهایی‌سازی این قرارداد در آینده نزدیک صورت خواهد داده شد و نرخ خریداری واکسن توسط دولت استرالیا نیز مشخص خواهد شد. قبلا مقامات استرالیایی اعلام کرده بودند حاضرند برای واکسیناسیون مردم میلیاردها دلار خرج کنند.

گفتنی است دولت روسیه هم که حالا مدعی است واکسن کرونا را ساخته، رسما اعلام کرده بعد از اتمام مراحل نهایی آزمایش تمام شهروندان روسی را به رایگان واکسیناسیون خواهد کرد.

تاکنون بیش از ۱۴۰ شخصیت مهم در جهان طی فراخوانی از سازمان ملل متحد تقاضا کرده‌اند واکسن احتمالی ویروس کرونا را به صورت همزمان و کاملا رایگان در اختیار تمام انسان‌های روی کره زمین قرار دهند. آنها تاکید دارند که حالا زمان آن نیست که منافع شرکت‌ها و حکومت‌های ثروتمند در اولویت قرار داشته باشد و در راس همه چیز سلامت و نجات جان انسان‌هاست.

منبع » Digiato

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا