پزشکی و سلامتفناوری

واکسن ویروس کرونا Covid 19 امسال تولید خواهد شد

دکتر آنتونی فاوسی به هیئت نمایندگان مجلس ایالات متحده آمریکا گفت که به احتمال زیاد واکسن ویروس کرونا Covid 19 امسال تولید خواهد شد.

دکتر فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی ، گفت: امیدواریم زمانی که به اواخر پاییز و اوایل زمستان نزدیک می شویم واکسنی داشته باشیم که ایمن و کاملا مؤثر در مقابل این ویروس باشد. فاوسی روز جمعه ، 31 ژوئیه قبل از حضور در هیئت رهبری دموکرات در مورد شیوع این بیماری گفتند. هیچ کس نمی تواند ایمنی یا اثربخشی این واکسن را تضمین کند مگر اینکه تحت آزمایش قرار بگیرد ، اما ما بسیار خوش بین هستیم.

آزمایش های اخیر واکسن ویروس کرونا Covid 19 امیدوار کننده بوده است . واکسن توسعه یافته ای در آکسفورد تولید شده که نتایج مثبتی برای ایمنی بدن در آزمایشات اولیه داشت.
آزمایشات جهت تولید واکسن ویروس کرونا در خارج از چین نیز نتایج دلگرم کننده ای به همراه داشته است.
اما نتایج هنوز اثبات نمی کند که واکسن می تواند از ویروس کرونا جلوگیری کند و آزمایشات بیشتری برای تعیین اثربخشی آن در برابر این بیماری لازم است.

واکسن ویروس کرونا Covid 19 امسال تولید خواهد شد

پس از پیشرفت در این زمینه ، واكسن نیاز به تولید انبوه در مقیاس صدها میلیون نفر برای استفاده جهانی دارد.

عفونت های ویروس کرونا Covid 19 در ایالات متحده آمریکا بسیار زیاد است ، زیرا تعداد موارد در این کشور تا امروز به 4،400،000 نفر می رسد.
براساس CDC ، با مرگ و میر بالغ بر 150،000 نفر ، کارشناسان ارشد بهداشت امیدوارند که این واکسن بزودی تولید شده تا موج دوم عفونت در پاییز را کاهش دهد.

کارشناسان بهداشت عمومی همچنین تأیید کرده اند که درصد نتایج مثبت تست این ویروس روی افراد ، سریعتر از روند آزمایشات است و این واقعیت را اثبات می کند که سرعت شیوع ویروس کرونا واقعاً زیاد است.

منبع: DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا