سبک زندگی

تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان

روش‌های درمانی افزایش ایمنی در برابر سرطان ، که به سیستم ایمنی بدن بیماران برای از بین بردن تومور‌ها کمک می‌کند ، انقلابی در درمان سرطان ایجاد کرده است. بسیاری از بیماران به خوبی به این روشهای درمانی پاسخ می‌دهند و گاهی اوقات بهبودهای طولانی مدت را تجربه می‌کنند. اما درمان برخی از سرطان‌ها با ایمونوتراپی همچنان دشوار است و گسترش تأثیر این روش از اولویت بالایی برخوردار است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

تیمی به سرپرستی دانشمندان آزمایشگاه Janowitz و Douglas، از گزارش یک آزمایش دارویی بالینی که باعث ایجاد پاسخ ایمنی یکپارچه در تومورهای بیماران مبتلا به انواع سرطان می‌شود و معمولاً به درمان ایمنی پاسخ نمی‌دهند خبر داد. محققان امیدوارند که درمان احتمالی بتواند این تومورها را به گروه دارو‌های معروف به مهارکننده‌های ایمنی سرطان تبدیل کند.

مهارکننده‌های ایمنی سرطان یک بازرسی طبیعی را بر روی سیستم ایمنی بدن انجام می‌دهد و آن را برای یافتن و از بین بردن سلول‌های سرطانی آزاد می‌کنند. اما آنها به طور کلی در برابر سلولهای سرطانی با جهش ژنتیکی پایین موثر نیستند.

Janowitz گفت: این تومورها اغلب به نظر نمی‌رسد که برای سیستم ایمنی بدن قابل مشاهده باشند و به نظر نمی‌رسد که با این روش‌های درمانی قابل حل باشد و اینها از یک مسیر سرکوب کننده ایمنی استفاده می‌کنند.

در این کارآزمایی بالینی ، تیم تحقیقاتی این مسیر سرکوب کننده سیستم ایمنی را با دارویی به نام پلریکسافور قطع کردند. این دارو به طور مداوم توسط I.V. برای یک هفته به 24 بیمار مبتلا به سرطان لوزالمعده یا سرطان روده بزرگ با بار جهش تومور کم دادند. همه بیماران ، دارای بیماری پیشرفته بودند و نمونه برداری از تومورهای متاستاتیک قبل و بعد از درمان جمع آوری شد.

وقتی تیم ، نمونه‌های بیماران را مورد تجزیه و تحلیل قرار داند ، دریافتند که سلولهای ایمنی حیاتی در مدت زمان دریافت پلریکسافور به تومورها نفوذ کرده اند. این یافته دلگرم کننده بود زیرا تیم، تغییراتی را در بیمارانی که سرطان آنها به مهارکننده‌های ایست بازرسی پاسخ خوبی داده بود مشاهده کردند.

یک آزمایش بالینی مبتنی بر این مطالعه در آستانه شروع به کار است و اثرات ترکیب پلریکسافور با یک بازدارنده تأیید شده را بررسی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: medicalxpress

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا