اخبار موبایلتلفن هوشمند

باگ ” بمب متنی ” iOS باعث خراب شدن آیفون می گردد / زمان رفع این باگ نزدیک است

مراقب باشید: باگ ” بمب متنی ” جدیدی در راه است که باعث خراب شدن گوشی های آیفون می گردد. باگ های متنی که باعث خراب شدن آیفون و دستگاه های iOS می شوند چیز جدیدی نیستند، اما باگ جدید و جدی تری در سال 2020 بوجود آمده است.

پس از چندین ایراد که باعث نارضایتی کاربران iOS طی چند سال اخیر شده، متن هایی که در آن از کاراکترهای Sindhi استفاده شده و به یک دستگاه iOS دیگر ارسال شوند باعث فریز شدن دستگاه می شود بنابراین برای بازگرداندن آن به حالت عادی به راه اندازی مجدد ( hard reset ) نیازمندیم .

در حالی که این باگ ها تا حد زیادی از طریق برنامه ارسال پیام Messages App بوجود آمده است، YouTuber EverythingApplePro در یک ویدئو در توییتر به طور مفصل به توضیح آن پرداخته است، این باگ می تواند با ارسال یک پیام حاوی کارکترهای فوق، دستگاه iOS را از بین ببرد.

EverythingApplePro در حالی که اثرات این باگ را در ویدئوی خود نشان داده، می گوید که ارسال متن در توییتر سهوا “چند صد تلفن” را از بین برد، که نشانگر دسترسی آن به برنامه هایی فراتر از برنامه های پیام رسانی است.

باگ های پیام کوتاه مشابه، با همان عنوان “بمب های متنی” نیز در سال های 2018 ، 2017 و 2015 یافت شدند که هنگام مشاهده پیام، یباعث خراب شدن آیفون ها و دستگاه های iOS می شدند.

مشکل ارسال پیام کوتاه یا بمب متنی ، گوشی آیفون ios را خراب می کند.

EverythingApplePro این راه حل را پیش پای شما گذاشته که اگر متنی حاوی این کارکترها را برای شما ارسال شد یا در رسانه های اجتماعی با آن روبرو شدید ، با نگه داشتن ولوم بالای صدا ، و سپس ولوم پایین و فشردن دکمه جانبی، گوشی آیفون خود را راه اندازی مجدد کرده و آن را به حالت عادی برگردانید.

خبر خوب اینست که طبق گفته های اپل، نسخه جدید iOS 13.4.5 تحت تأثیر این باگ قرار نمی گیرد. این بروزرسانی در حال حاضر بصورت بتا بوده و به زودی منتشر خواهد شد.

آیفون در نظر دارد یک نسخه جدید موقت و کوچکتر را مختص رفع این مشکل منتشر کند.

کسانی که خیلی نگران هستند می توانند با خاموش کردن اعلان ها ( ناتیفیکیشن )، خطرات ناشی از آن را کاهش دهند .

منبع : cnet

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا