تلفن هوشمند

مجوز هواوی موقتا در آمریکا منقضی می گردد و پشتیبانی اندروید را به خطر می اندازد

مجوز هواوی که از طرف دولت ترامپ برای تجارت بین برخی شرکت های آمریکایی و شرکت هواوی اعطا شده است ، موقتا منقضی می گردد و تلفن های هوشمند اندرویدی این شرکت چینی را در معرض خطر قرار می دهد. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

این مجوز که در تاریخ 13 آگوست سال 2020 منقضی شد به منظور کمک به شرکت های ارتباطی فعال در مناطق روستایی ایالات متحده آمریکا برای جایگزینی تجهیزات هواوی با دستگاه های سایر شرکت های تأمین کننده بود.

مجوز هواوی توسط وزارت بازرگانی از طریق نامه ای به واشنگتن پست تأیید و منقضی می گردد .

در این مدت ، به مجامع نرم افزاری آمریكا اجازه داده شد که بروزرسانی ها را به هواوی برای انتشار در تلفن های هوشمند خود ارسال كنند.

این موضوع شامل گوگل و پشتیبانی این شرکت از تلفنهای اندرویدی هواوی نیز می شود.

به گزارش جی اس ام آرنا ، در حالی که تلفن های هوشمند قدیمی هواوی ممکن است همچنان بروزرسانی های امنیتی را برای اندروید دریافت کنند اما اگر مشکل سازگاری ایجاد شود، گوگل قادر به ارائه کمک نخواهد بود.

هواوی همچنین ممکن است قادر به انتشار برنامه های گوگل نباشد ، زیرا گوگل قادر به تأیید بروزرسانی ها نیست.

هواوی دچار مشکل شده است

احتمالا هواوی در سه ماهه دوم سال بیشترین تلفن ها را به فروش برساند که در این 9 سال برای اولین بار سامسونگ و اپل را در فروش تلفن پشت سر می گذارد ، اما اکنون این شرکت در صدد حل مشکل محدودیت های جدید اعمال شده توسط دولت ایالات متحده آمریکا است.

هواوی همچنین به تازگی گفته که در تلاش است تا پردازنده های مورد نیاز برای تولید تلفن های همراه خود را تأمین كند که به دلیل ممنوعیت های ایجاد شده از سوی دولت آمریكا ، این موضوع بر چالش های فعلی این شركت چینی نیز افزود.

منبع » DigitalTrends

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا