تلفن هوشمند

نحوه انتقال فایل ها از دستگاه Android به دستگاه iOS یا iPadOS

اگر تصمیم گرفته اید که اطلاعات خود را از دستگاه Android به دستگاه iOS یا iPadOS انتقال دهید اپل برنامه ای طراحی کرده است که به راحتی از تمام نسخه های Android 4.0 به بالا پشتیبانی می کند.

در ادامه مطلب با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

اگر فنی نیستید، می توانید به فروشگاه اپل بروید و از ﺁنها بخواهید که این کار را برایتان انجام دهند، اما کار کردن با این برنامه بسیار ساده است. راهنمایی ما در اینجا به شما کمک خواهد کرد.

قبل از اینکه شروع کنیم به یک iPhone یا iPad نو یا ریست شده نیاز دارید، مراحل نصب را طی نکنید تا زمانی که Move to iOS را در دستگاه Android خود نصب و اجرا کنید. به این دلیل که اپل این برنامه را به طور خاص برای افرادی که آیفون یا iPad نو دارند ساخته است.

قبل از انتقال، گوشی Android خود را تا آنجا که ممکن است پاکسازی کنید. برنامه ها، عکس ها و فایل های غیر قابل استفاده را حذف کنید.

اطمینان حاصل کنید که هر دو دستگاه دارای شارژ کافی هستند و دستگاه Android شما به Wi Fi متصل است و مطمئن شوید که دستگاه iOS شما فضای ذخیره سازی کافی برای انتقال داده هایی را که می خواهید منتقل کنید (از جمله هر چیزی روی کارت SD نصب شده) را دارد.

هنگام استفاده از Move to iOS، خاموش کردن داده های تلفن همراه در دستگاه Android ایده خوبی است، Wi-Fi آن را خاموش نکنید. برای انتقال به آن نیاز دارید.

نحوه انتقال فایل ها از دستگاه Android به دستگاه iOS یا اندرویدiPadOS
انتقال فایل ها از دستگاه Android به دستگاه iOS

برنامه انتقال به iOS با Android نسخه 4.0 یا بالاتر کار می کند و بیشتر اطلاعات شما را به iPhone یا iPad منتقل می کند.

1. دستگاه خود را آماده کنید

نحوه انتقال فایل ها از دستگاه Android به دستگاه iOS یا iPadOS

 

وقتی که نصب کردید، به iOS بروید، می توانید دستگاه iOS/iPadOS خود را روشن کنید و مراحل تنظیم اولیه را طی کنید. هنگامی که به برنامه‌ها و صفحه داده‌ها می‌رسید، باید گزینه‌ای را ببینید که می‌گوید “انتقال داده‌ها از Android”.

بهترین روش انتقال از Android با استفاده از ریست فکتوری و یا همان تنظیمات کارخانه ای و تنظیم مجدد iPhone یا iPad است.

 

2. برنامه Android را باز کنید

 

نحوه انتقال فایل ها از دستگاه Android به دستگاه iOS یا iPadOS
انتقال از Android به اپل

 

در دستگاه Android خود، برنامه انتقال به iOS را باز کنید، و صفحه Find Your Code را مشاهده خواهید کرد. روی گزینه بعدی ضربه بزنید و به iPhone یا iPad خود بروید.

iPhone یا iPad یک شبکه Wi Fi خصوصی و یک کد دسترسی برای دستگاه Android شما ایجاد می کند.

3. کد را دریافت کنید

اکنون صفحه iPhone یا iPad باید یک کد جفت سازی را نمایش دهد که می توانید در برنامه “انتقال به iOS” وارد کنید. این درست مثل جفت کردن یک دستگاه Bluetooth کار می کند، کد صحیح را وارد کنید و برنامه انتقال به iOS با iPhone یا iPad جفت می شود.

به طور پیش فرض برنامه، عکس ها و فیلم ها، پیام ها، مخاطبین و حساب Google شما را کپی می کند.

 

4- انتخاب کنید چه چیزی را می خواهید منتقل کنید.

برنامه انتقال به iOS می تواند شش نوع داده را از دستگاه شما منتقل کند: مخاطبین، تاریخچه پیام، عکس ها و فیلم های دوربین، تقویم و حساب ایمیل.اگر نمی خواهید همه را کپی کنید، می توانید علامت هرکدام از آنها را بردارید.

اپل همچنین سعی می کند معادل های iOS برنامه های رایگان شما را پیدا کند، بنابراین اگر برنامه ای هم در Google Play و هم در App Store اپل در دسترس باشد، تمام تلاش خود را برای یافتن آنها انجام می دهد تا پس از دریافت اطلاعات، بتوانید آنها را به راحتی بارگیری کنید.

اگر عکس و فیلم زیادی داشته باشید، انتقال آن کمی طول می کشد،انتقال تا زمانی که دستگاه iOS نگوید به پایان رسیده است، بنابراین تا پایان مراحل انتقال، با هیچ یک از دستگاه ها کمانچه نکنید.

 

اگر در حین انتقال از طریق تلفن Android خود تماس تلفنی پیدا کردید یا به برنامه دیگری رفتید، باید کار را از ابتدا شروع کنید.

اگر چیزهای زیادی دارید، انتقال آن مدتی طول می کشد. چرا وقتی منتظر هستید از یک فنجان چای لذت نبرید؟

5. آنچه باقی مانده است را انتقال دهید

برنامه اپل همه چیز را منتقل نمی کند: موسیقی دستگاه شما، کتابهای الکترونیکی و PDF منتقل نمی شود، بنابراین باید آنها را به صورت دستی انتقال دهید.

 

6. برنامه های خود را نصب کنید

اگر انتقال به iOS تمام برنامه‌های شما را پیدا نکرد، یا اگر تعداد زیادی از برنامه‌های شما به جای برنامه‌های رایگان، پولی دریافت کرده‌اند، لازم است که خودتان در برنامه فروشگاه اپ در iPhone یا iPad ﺁنها را جستجو کنید. تقریبا تمام برنامه های Android نام بزرگ در iOS و iPadOS نیز موجود است.

با برنامه های اشتراکی مانند Netflix یا Spotify دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست. فقط ورود به سیستم با جزئیات حساب خود برای انتخاب مکانی که در Android متوقف شده اید کافی است.

 

منبع: techradar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا