تلفن هوشمند

هر آنچه در مورد شارژر MagSafe بی سیم آیفون 12 باید بدانید

تصور میشد شارژر MagSafe اپل پس از سالها حذف این فناوری از MacBook، ازبین رفته است. اما با طیف وسیعی از آیفون 12 در حال بازگشت است. این برداشت جدید از MagSafe روشی هوشمندانه برای تأمین سریعتر شارژ بی سیم برای هر چهار گوشی از سری آیفون 12 است. و به نظر می رسد که می تواند یکی از مهمترین ویژگی های آیفون 12 باشد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

 

MagSafe چیست؟

 

هر آنچه در مورد شارژر MagSafe بی سیم آیفون 12 باید بدانید

به طور خلاصه، MagSafe یک سیستم شارژ بی سیم مغناطیسی برای گوشی های جدید آیفون 12 است. اما این فناوری سابقه دارد.

برای کسانی که نمی دانند، باید بگوییم در اصل از MagSafe برای ایمن سازی کابل شارژ در لپ تاپ های MacBook Pro و MacBook Air استفاده شده است.

از طریق قدرت آهنربا، کابل به طور مرتب در جایگاه شارژ قرار می گیرد. اما اگر کابل به طور اتفاقی به چیزی گیر کنید، یا مثلا پای شما برخورد کند به کابل، به راحتی از درگاه جدا می شود و نه اینکه MacBook متصل را با آن به زمین بیاندازد.

همچنین مشاهده شده دستگاه های Surface مایکروسافت همین کار را با درگاه Surface Connect انجام می دهند، نه فقط MagSafe. با این حال، طراحی باریک تر MacBooks باعث شد هر دو دستگاه Pro و Air به دنبال اتصال USB C باشند و دیگر جایی برای MagSafe باقی نماند.

اما با افزودن آهن ربا به پشت گوشی های آیفون 12، اپل مجدداً MagSafe را تغییر داده و تبدیل به آنچه که به نظر می رسد یک سیستم شارژ بی سیم نسبتاً زیبا میباشد تبدیل نموده است.

هر آنچه در مورد شارژر MagSafe بی سیم آیفون 12 باید بدانید
نحوه اتصال MagSafe به آیفون 12

MagSafe چگونه کار می کند؟

 تقریباً مانند شارژر بی سیم Qi که تلفن های اپل از آیفون 8 پشتیبانی می کنند، MagSafe به یک سیم پیچ شارژ بی سیم در قسمت عقب شیشه ای آیفون 12 متصل میشود.

اما با یک حلقه آهنربا که با سیم پیچ احاطه شده است، می توان یک شارژر بی سیم MagSafe را به پشت آیفون 12 متصل کرد. با آهنربا ها اطمینان حاصل می شود که سیم پیچ موجود در تلفن کاملاً با سیم پیچ موجود در شارژر همسو می باشد.

با این کار مشکلات مربوط به عدم هماهنگی سیم پیچ ها که می توانند از شارژ شدن یک تلفن جلوگیری کنند یا پر شدن آن خیلی آهسته از بین می رود. از MagSafe می توان در مواردی غیر از شارژ نیز استفاده کرد.

هر آنچه در مورد شارژر MagSafe بی سیم آیفون 12 باید بدانید

میتواند به راحتی توسط آهن ربا در جای خود قرار بگیرند و یک کیف پول چرمی MagSafe نیز وجود دارد که به پشت هر چهار گوشی آیفون 12 قفل می شود و به عنوان یک دارنده کارت مورد استفاده قرار گیرد.

این زمینه برای اپل و شرکای شخص ثالث وجود دارد که لوازم جانبی MagSafe بیشتری تولید کنند. به عنوان مثال، یک سه پایه MagSafe می تواند آیفون 12 پرو را در جای خود نگه دارد، بنابراین می توان از امکانات پیشرفته دوربین ها برای حداکثر پتانسیل خود استفاده کرد.

سرعت شارژ MagSafe چقدر است؟

هر آنچه در مورد شارژر MagSafe بی سیم آیفون 12 باید بدانید

به لطف هم ترازی دقیق MagSafe، گوشی های آیفون 12 سرعت شارژ 15 وات دریافت می کنند. اگرچه این شارژ بی سیم 30 وات OnePlus 8 Pro را شکست نخواهد داد، اما این یک شارژ 7.5 وات ارائه شده توسط استاندارد Qi است که در محدوده آیفون 11 وجود دارد.

MagSafe وات زیادی برای شارژ به موقع آیفون 12 میدهد. بنابراین به راحتی می توانید قبل از خواب روی آیفون 12 خود بزنید و با یک تلفن کاملاً شارژ از خواب بیدار شوید.

قیمت شارژرهای MagSafe چقدر می باشد؟

اپل شارژر رسمی MagSafe خود را به قیمت 39 دلار به فروش می رساند که برای لوازم جانبی اپل کاملاً منطقی است. و تقریباً همان هزینه مشابه با سایر شارژرهای مارک های بزرگ دیگر است.

شارژرهای MagSafe نیز بسیار ارزان تر از شارژر بی سیم Google Pixel Stand است که 79 دلار قیمت دارد.

هزینه سایر لوازم جانبی MagSafe کمی بیشتر است. قاب های سازگار MagSafe نیز حدود 49 دلار است، در حالی که کیف پول چرمی MagSafe در حدود 59 دلار است. می توان انتظار داشته باشیم که شرکت های شخص ثالث لوازم جانبی MagSafe بیشتری ارائه دهند.

 MagSafe با ورود در این ماه و نوامبر به شارژر آیفون 12، تقریباً به یکی از لوازم جانبی اساسی تبدیل می شوند. اما ما همچنین امیدواریم که این نشانه بازگشت MagSafe برای سایر دستگاه های اپل باشد.

MagSafe برای iPad مفید خواهد بود، زیرا می تواند تبلت را ارتقا دهد تا کاربران بتوانند  Netflix را تماشا کنند یا بازی های جریانی و طولانی را در حالی که شارژ کم می کند تماشا و بازی کنند.

این ایده هوشمندانه برای پد شارژ بی سیم برای MacBooks بسیار عالی خواهد بود، تصور کنید به راحتی می توانید به میز کار خود بروید و MacBook خود را روی یک صفحه شارژ صاف قرار دهید و روز خود را بدون نیاز به یافتن کابل های شارژ ادامه دهید.


منبع: tomsguide

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا