اخبار موبایلتلفن هوشمندویژه

گوشی آیفون و سری های N و S و Z برند سامسونگ با قیمت ارز آزاد عرضه میشوند

محمدرضا علیان سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل،تبلت و لوازم جانبی با اعلام این خبر که طی مصوبه کارگروه هماهنگی سیاست های ارزی و بازرگانی از هفته آینده برای کل برند آیفون و سری های N، S و Z سامسونگ اجرا می شود و بدین ترتیب ارز نیما برای مدل های مذکور تخصیص داده نمی شود و این مدل ها از این پس با قیمت ارز آزاد (تفاوت 10 تا 15 درصدی با ارز نیما) وارد کشور می شوند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

هفته گذشته وزارت صمت با انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در خصوص تهاتر ارز صادراتی خشکبار و زعفران و گیاهان دارویی با واردات موبایل مذاکره کرد. این انجمن ضمن مخالفت، نتیجه این پیشنهاد را برهم خوردن نظم بازار و مشکلات عدیده کوتاژهای وارداتی دانست.

با توجه به مذاکرات هفته جاری مجموعه وزارت صمت با انجمن در خصوص تهاتر ارز صادراتی خشکبار و زعفران و گیاهان دارویی با واردات موبایل به پیشنهاد صنوف فوق الذکر (تبدیل ارز نیمایی به صادراتی برای کل یا بیش از ۳۰۰ و یا بیش از ۶۰۰ دلار”) این انجمن مخالفت خود را با این موضوع به علت برهم خوردن نظم بازار و مشکلات عدیده کوتاژهای وارداتی در سال گذشته، شفاها اعلام داشته و هر چند سیاست گذاری کلان حوزه ارز در کمیته های سطح بالای دولت جمع بندی و تصمیم گیری می‌گردد ولی انجمن نظر مکتوب خود را پس از جمع بندی نهایی تا  فردا رسماً به وزارت صمت اعلام می داد.

قابل ذکر است که در شرایط جاری اقتصادی کشور و فراگیری بیماری منحوس کرونا و وضعیت نامناسب بازار برای واردکنندگان و اصناف محترم، اولویت اصلی زنجیره تأمین موبایل کشور حفظ آرامش بازار و فراوانی کالاست و هرگونه تغییر سیاست‌های تجاری چه در حوزه ثبت فروش/ خرید / حمل و انبارش کالا در سامانه ها از ۱/۱۲/۱۴۰۰ و یا تغییر در سیاست های ارزی در ماه های جاری و آتی ،تا روشن شدن تعرفه موبایل برای سال ۱۴۰۱ و اجرایی شدن نرخ مبنای ETS برای محاسبات گمرکی ، از نظر این مجموعه،که  علاوه بر برهم خوردن نظم بازار منجر به نوسان قیمتی و آسیب به مصرف کنندگان و زنجیره تامین ‌‌توزیع خواهد شد ،مخالفت خود را اعلام می نماید.

لذا از اعضای محترم  تقاضا داریم در خصوص کلیه موارد مطروحه فوق، نظرات فنی و تخصصی خود را برای جمع بندی نهایی و ارسال نامه  اعلام فرمایید.امروز انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی خبر داد که، به رغم مخالفت بسیاری از کارشناسان، این مصوبه اجرایی خواهد شد.

محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی افزود: طی مصوبه کارگروه هماهنگی سیاست های ارزی و تجاری مقرر شد تهاتر ارز صادرات خشکبار با واردات موبایل بالای سیصد دلار صورت گیرد.وی تاکید کرد:  این مصوبه از هفته آینده برای کل برند آیفون و سری های N و S و Z برند سامسونگ اجرایی می‌شود.

به گفته عالیان؛ بدین ترتیب برای مدل‌های یاد شده گوشی آیفون و سامسونگ با سری های ذکر شده ارز نیمایی تخصیص داده نخواهد شد و این مدل‌ها از این پس با قیمت ارز آزاد ( اختلاف ۱۰ تا ۱۵ درصد با ارز نیما ) وارد کشور خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا