انرژی و محیط زیستتلفن هوشمندفناوری

گوگل، تلفن های اندرویدی را به سیستم با قابلیت ردیابی و شناسایی زلزله مجهز می کند

گوگل روز سه‌شنبه از بروزرسانی های جدید تلفن های اندرویدی خبر داد که شامل قابلیت شناسایی زلزله می باشد. سیستم اخطار زمین لرزه اندروید در هر جای دنیا که باشید کار کرده و هر دستگاه اندروید را به یک لرزه نگار کوچک تبدیل می کند. گوگل می گوید این بزرگترین شبکه کشف زمین لرزه در جهان است. در ادامه جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره لرزه نگار اندروید با نبض دیجیتال همراه باشید.

همه تلفن های هوشمند دارای شتاب سنج های ریزی هستند که می توانند سیگنالهایی را که نشان دهنده وقوع زلزله است نشان دهند.

اگر تلفن تشخیص دهد که یک زلزله در حال روی دادن است ، سیگنالی را به همراه محلی که در آن زمین لرزه رخ داده است به سرور شما برای شناسایی زلزله می فرستد.

گوگل، تلفن های اندرویدی را به سیستم قابلیت شناسایی و زلزله ردیابی زلزله و زمین لرزه تبدیل می کند لرزه نگار اندروید

اگر شما پس از احساس زلزله ، جمله ی ” – earthquake near me – زمین لرزه در نزدیکی من ” را جستجو کنید ، این سیستم شناسایی زلزله ، هشدارها و اطلاعات دقیقی از زمین لرزه را برای شما فراهم می کند.

بروزرسانی روز سه شنبه قابلیت هشدار زمین لرزه را به دستگاه های اندروید در کالیفرنیا با همکاری سازمان زمین شناسی ایالات متحده و دفتر خدمات اضطراری فرماندار کالیفرنیا آورد.
فناوری قابلیت شناسایی زلزله از سیگنال های بیش از 700 لرزه سنج در سراسر ایالت متحده آمریکا استفاده می کند تا به شما هشدار دهد که قبل از شروع زلزله ، از آن استفاده کنید.

این بروزرسانی ها تنها یک روز پس از زمین لرزه ای به بزرگی 4.6 ریشتر در جنوب کالیفرنیا صورت گرفته است.

طبق اعلام مرکز ملی اطلاعات زلزله ، سالانه حدود 20،000 زمین لرزه در ایالات متحده آمریکا اتفاق می افتد.

فناوری سیستم زمین لرزه اندروید به شناسایی سریع این زمین لرزه ها کمک خواهد کرد ، اما ماشین های فوق پیشرفته ای نیز وجود دارند که می توانند با تجزیه و تحلیل سیگنال های صوتی خطوط شکست گسل ها، لرزهای عمده را پیش بینی کنند.

منبع » DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا