تلفن هوشمند

گوگل از سیستم عامل Android 11 Go بهینه شده خود رونمایی کرد

Android 11 Go با 20% کاهش قیمت و بهینه شده با تلفن های هوشمند بیشتری کار می کند


این هفته گوگل اندروید 11 را راه اندازی کرد و اکنون از سیستم عامل Android 11 Go برای تلفن های اقتصادی و با صرفه خود نیز رونمایی کرده است.

و با این نسخه بهینه شده قابلیت و ویژگی های جدیدی را برای کاربران خود فراهم نموده است.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

گوگل از سیستم عامل Android 11 Go بهینه شده خود رونمایی کرد
گوگل از سیستم عامل Android 11 Go بهینه شده خود رونمایی کرد

Android Go چیست؟

Android Go برای اولین بار در سال 2018 در Android Pie راه اندازی شد. در اصل این یک نسخه بهینه شده از Android برای تلفن های هوشمند سطح اول است.

همچنین این امکان را برای نسخه های Go برنامه ها فراهم می کند تا بتوانند در دستگاه های کم مصرف با کارآیی بیشتری کار کنند.

مواردی مانند Twitter، Uber، Google Maps و Spotify همه دارای نسخه هایی هستند که برای Go بهینه شده اند.

انتظارات شما از اندروید 11 Go چیست؟

اندروید 11 Go شامل چند نسخه ارتقا یافته مفید است. وقتی نوبت به سرعت می رسد، گوگل گفته است که برنامه ها در اندروید 11، 20% سریعتر از اندروید 10 راه اندازی می شوند.

این بدان معناست که حتی در دو سالی که از اولین معرفی آن می گذرد، سرعت آن بسیار سریع تر می شود. سال گذشته در مقایسه با نسخه Android Pie ده درصد افزایش سرعت داشته است.

Android 11 Go همچنین سازگاری بیشتری با تلفن های هوشمند خواهد داشت. گفته می شود که اکنون در دستگاه هایی با 2 گیگابایت رم یا کمتر کار می کند. نسخه های قبلی Go برای گوشی هایی با رم 1.5 گیگابایت یا کمتر طراحی شده بودند.

گوگل دلیل ارتقاء این برنامه را برای تلفن هایی که از ویژگی های خاص برخوردار نیستند بیان نمود از جمله: حافظه پایین تلفن، نداشتن اسکنر انگشت و یا نداشتن دوربین های چند گانه.

Google در یک پست وبلاگ بیان داشت: با ورود بیشتر این ویژگی های فشرده به حافظه های هوشمند، شرکای ما از ما خواسته اند که عملکرد را در این دستگاه ها، به ویژه در مورد سرعت، فضای ذخیره سازی و حافظه، بهبود بخشیم. بنابراین، از ماه آینده Android (نسخه Go) در همه دستگاه های جدید با حداکثر 2 گیگابایت حافظه در دسترس خواهد بود. .

 

با افزایش 2 گیگابایتی، برنامه ها تا 20 درصد سریعتر راه اندازی می شوند و با 270 مگابایت حافظه آزاد داخلی، اکنون افراد می توانند سه تا چهار برنامه دیگر را در پس زمینه اجرا کنند.

Android (نسخه Go) در دستگاه های 2 گیگابایتی همچنین تا 900 مگابایت فضای ذخیره سازی اضافی را در اختیار شما قرار می دهد – برای گرفتن 300 عکس سلفی دیگر و بارگیری یک فیلم کامل کافی است.


منبع: gizmodo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا