اخبار روز

حقیقی‌ ها بازیگران اصلی بازار و عامل نجات بورس در روز های اخیر

 شاخص کل در مقایسه با هفته گذشته با رشد9درصدی به کانال یک میلیون و 704 هزار واحدی رسید.


در شروع معاملات این هفته از بازار سهام حقیقی‌ ها بازیگران اصلی بازار بودند. در این هفته شاخص کل بازار سهام رشد حدود 9 درصدی را تجربه کرد و کانال یک میلیون و 700 هزار واحد را با قدرت پس گرفت.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

روند تغییر شاخص کل بورس در پایان هفته اخیر

روند صعودی بازار سهام

با آغاز معاملات این هفته، در روزهای ابتدایی شاخص کل رشد چندانی نداشت و در روز یکشنبه (99/6/23) شاهد افت جزئی در شاخص بودیم.

در روز های دوشنبه و مشخصا سه‌شنبه (23/25 شهریور) شاخص کل به ترتیب با رشد 25 هزار واحدی و 60 هزار واحدی روند صعودی و چشم‌گیری به خود گرفتف و در آخرین روز معاملات هفته نیز کانال یک میلیون و 700 هزار واحدی را پس گرفت.

روندی صعودی بازار سهام متاثر از معاملات و بازگشت سرمایه از حقیقی‌ها بود و حقوقی‌های بازار حتی در مقاطعی اقدام به فروش سهام کردند و در برخی سهم‌ها مانند خساپا عرضه حقوقی‌ها باعث تبدیل صف خرید به صف فروش شد.

ارزش معاملات بازار سهام

روند صعودی بازار در روزهای ابتدایی هفته کند بود اما در میانه هفته و همزمان بازگشایی نمادهای متوقف شده بازار سیر صعودی به خود گرفت. گروه بانکی و فلزات اساسی در اکثر روزهای هفته جز گروه‌های برتر صنعت بودند و ارزش معاملات بالایی داشتند.

در این هفته گرچه ارزش معاملات در مقاطعی روند نزولی داشت اما در اخرین روز کاری بورس به سقف خود رسید.

حقیقی ها اولین عامل نجات بازار بورس در روز های اخیر-شاخص کل
روند تغییرات ارزش معاملات در پایان هفته جاری

توقف نمادها

در این هفته شاهد بازگشایی نمادهای متوقف شده خودرو، خساپا و خگستر بودیم  و این امر تاثیر مثبتی بر بازار داشت، اما عرضه بیش از حد حقوقی‌ها در این نمادها صف‌های خرید را به صف های فروش تبدیل کرد.

حقوقی‌ ها همچنین در نمادهای بانکی عرضه زیادی داشتند، اما به دلیل تقاضای بالا در این نمادها، این عرضه حقوقی ها تاثیری در سیر صعودی این روند نداشت.

نماد هایی مانند شراز و تاپیکو نیز این هفته بازگشایی شدند و نماد انرژی3 نیز در آخرین روز هفته بازگشایی شد اما به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب مجدد متوقف شد.

پذیره‌نویسی در صندوق پالایشی یکم نیز تا روز یکشنبه (99/6/30) تمدید شد، اما همچنان نمادهای حاضر در این صندوق بازگشایی نشدند.

پیش‌ بینی‌ ها حاکی از روند متعادل و رو به مثبت بازار هفته آینده است و بازگشایی نمادهای پالایشی می‌تواند سهم به سزایی در روند رو به رشد بازار ایفا نماید.

این امر بیانگر این حقیقت می باشد که حقیقی‌ ها بازیگران اصلی بازار در این روز های اخیر و تاثیر در شاخص کل بازار سهام بوده اند.


منبع: tejaratnews

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا